Miks Elvasse?

Kas otsid ideid, mida põnevat puhkuse ajal ette võtta? Või hoopiski seiklusi kogu perele? Vaata, miks peaksid just Elvasse tulema!

Järved

See rohkem kui 72 tuhande hektari suurune vald meelitab sind esiti järvedega, millest tuntuimad on Arbi järv, Vaikne järv ja Verevi järv. Meie piirkonda jääb ka Võrtsjärve idakallas. Mis võiks olla parem, kui mitte jahutada ennast kuumal suvepäeval ühes meie rohketest ujumiskohtadest? Või nautida kevad-suvisel hooajal erinevaid veeatraktsioone nagu Kalepurjeka huvisõidud ja meeleolukad Parvsauna retked Võrtsjärvel? Või kuidas oleks ühe seiklusliku kanuumatkaga Elva jõel?

Foto: Kayvo Kroon

Matkarajad

Samuti pakuvad rohkelt avastamisrõõmu ning mitmesuguseid aktiivse puhkuse võimalusi aastaringselt Elva piirkonna parimad matkarajad, mis sobivad nii matkahuvilistele kui ka tervisesportlastele. Kas oled mõelnud, kuhu võiks minna nädalavahetusel matkama? Elva vallas tasub uudistama minna nii mändide rohkeid metsaradu Elva linnas, kuid kindlasti tuleks oma sammud seada ka Tartu Maratoni, Väikese Väeraja, VapramäeVellavereVitipalu ning Mustjärve matkaradadele. Kui tunned, et üksi ei julge, kutsu retkejuht kaasa!

Foto: Kayvo Kroon

Aktiivne puhkus

Kas oled mõelnud, et vajad oma ellu rohkem seikluslusti? Seda leiavad nii sõpruskonnad kui lastega pered Elva piirkonnast igal sammul. Kas Sina tead, kus saab ette võtta Baltikumi pikima vee kohal paikneva õhusõidu? Õige vastus on Elva Seikluspargis! Või kus saab mängida just seda õiget keeglit? Loomulikult 4 rajaga Elva Keegel ja Restos.

Elva Seikluspargi õhusõit üle Verevi järve. Foto: Tartumaa Turism

Kas oled mõelnud, et jubedalt tahaks proovida seda discgolfi, millest kõik üha rohkem vaimustunult räägivad? Miks mitte teha seda just Elva piirkonnas Annikoru discgolfi pargis või Sportland Prodigy Elva discgolfi pargis?

Taliseikluste otsijatele soovitame kindlasti teha üks lõbus uisutiir Verevi järve uisuplatsil või hoopiski osaleda legendaarsel Tartu Maratoni 63 km pikkusel distantsil Otepäält Elvasse.

Kultuurielamused

Aastaringselt ootavad nii väikseid kui suuri külastajaid Võrtsjärve kaldal asuv rikkaliku mageveekalade ekspositsiooniga Järvemuuseum, viimane Eestimaal vee jõul töötav ajalooline Hellenurme Veskimuuseum koos erinevate elamuspakettidega, Rõngus tegutsev üle 2700 eksponaadiga Pillimuuseum ning Tõraveres asuv kosmoseteadust ja -tehnoloogiat tutvustav Tartu Observatoorium. Samuti korraldatakse Elva vallas aastaringselt rohkelt erinevaid spordi- ja kultuurisündmusi, mis pakuvad enneolematuid elamusi nii kohalikele elanikele kui külalistele.

Foto: Hellenurme Veskimuuseum

Maitseelamused

Maitseealmusi leiavad Elva piirkonnast nii kalaroogade austajad, tänavatoidu ja pitsa gurmaanid, sushi sõbrad, kohaliku tooraine austajad kui ka pubiroogade armastajad. Lisaks tegutseb piirkonnas rohkelt kohalikke väiketootjaid, kelle toodangu seast leiab tõelisi maitseelamusi!

Foto: Laari Talu

Ööbimisvõimalused

Ööbimisvõimalusi leiab Elva Puhkepiirkonnas igale maitsele. Valikus on nii motelle, puhkemajasid, külaliskortereid, karavaniparke kui ka kämpinguid ja telkimisvõimalusi. Seega vali aga endale sobivaim välja ning broneeri puhkus juba täna! Siis on, mida oodata 😊

Elvasse ootame Sind aastaringselt koos kallima, pere või sõpradega! Meelepäraseid elamusi ning meeldejäävaid seiklusi jagub igale maitsele. Samuti oled oodatud Elva piirkonnas korraldama oma lõbusaid spordi- ja lastelaagreid, põnevaid konverentse ja seminare ning meeleolukaid firmade suvepäevi, pulmapidusid ning sünnipäevi. Küsi julgesti infot!

Tere tulemast Elvasse!