Võrtsjärve Angerjafestival 2020

Võrtsjärve Angerjafestival 2020

Võrtsjärve Angerjafestival 2020

Võrtsjärve Angerjafestival 2020 – Angerjas peab pidu!

Septembri teisel nädalavahetusel toimub teine Võrtsjärve Angerjafestival. Peakorraldajaks MTÜ Võrtsjärve Sõprade Selts koos piirkonna ärksate kaluritega. Ettevõtmist toetab Võrtsjärve Kalanduspiirkond. Angerjas on vaieldamatult Võrtsjärve kõige tuntum elanik. Aastakümneid on see kala olnud kohalike kalurite üks olulisi elatusallikaid ja samas Eestimaise kalavaliku üks suurimaid delikatesse. Kala, millest peatakse lugu nii paljudes kohtades kogu maailmas. Võrtsjärv on ka tuntud angerja asustamise osas. Looduslik väljaränne Sargasso merre on tänu teadlaste pikaajalisele tööle tõestatud ja kohalike kalurite eestvedamisel on angerjamaimude taastamine mitmed aastakümned toimunud.

12.09.2020 toimuva II Võrtsjärve Angerjafestival põhieesmärk on tutvustada Võrtsjärve, kui põnevat toidupiirkonda ja näidata kohalike kalurite traditsioone kalaroogade valmistamisel. Lisame taas vürtsi maailma maitsete tutvustamisega, sest angerjas on au sees nii Rootsis, Inglismaal, Hollandis kui ka kaugel Aasias. Angerjat saab ju praadida, grillida ja süüa veel mitmel erineval moel. Põnevaid maitseid aitasid meie külalisteni tuua Tauno Laasik ja Emmanuel Wille. Festivali eelse päeva pühendame ka sel aastal koolinoortele, kui mitme Eesti tippkoka juhendamisel toimuvad õpitoad, kus osaleda saavad eelregistreerimisega koolinoorte rühmad.

Laupäeval, 12.09. toimuvad õpitoad mitmel pool Võrtsjärve põhjakaldal. Külla kutsuvad kaluripered, kes oma valdustes angerjaga seonduvaid õpikööke läbi viivad ja piirkonna traditsioone tutvustavad. Uksed avavad Kiviranna ja Viinakingu talu ning kalurid Valma külamajas. Kõlava punkti Võrtsjärve Angerjafestivalile 2020 paneb Marko Matvere ja akordionist Peep Raun. Sissepääs angerjafestivalile on prii. Tasu eest toimub õhtune kontsert.

Tere tulemast Võrtsjärve Angerjafestivalile Ulge Parki!

Lisainfo 50 66 426

Rohkem infot leiad ürituse Facebooki lehelt.

Järgmised sündmused