Võrtsjärve Angerjafestival 2022

Võrtsjärve Angerjafestival 2022

Angerjas peab pidu! Septembri teisel nädalavahetusel toimub neljas Võrtsjärve Angerjafestival. Peakorraldajaks MTÜ Võrtsjärve Sõprade Selts koos piirkonna ärksate kaluritega. Ettevõtmist toetab Võrtsjärve Kalanduspiirkond.

Angerjas on vaieldamatult Võrtsjärve kõige tuntum elanik. Aastakümneid on see kala olnud kohalike kalurite üks olulisi elatusallikaid ja samas Eestimaise kalavaliku üks suurimaid delikatesse. Kala, millest peatakse lugu nii paljudes kohtades kogu maailmas.

Sel päeval toimuvad õpitoad mitmel pool Võrtsjärve põhjakaldal. Külla kutsuvad kaluripered, kes enda valmistatud toodangut pakuvad ja piirkonna traditsioone tutvustavad. Uksed avavad Elva vallas asuv Kiviranna Puhkemaja ja Viinakingu talu ning kalurid Valma külamajas.

Kiviranna kutsub sel puhul külla Angerjafestivali õpitubadesse kella 11.00 – 16.00ni
KIVIRANNA PÄEVAKAVA:
11.00 – 13.00 I õpituba: kokkab Triin Reilson ehk Pliidibiit.
Menüü: Angerjas või ja valge veini kastmes pošeeritud vutimunaga, kõrval tikritšatni, värske rukolapesto ja värske kartul.
13.00 -14.00 Huvitavat angerja elust – Arvo Tuvikene, EMÜ vanemteadur. Käsitletakse angerja erakordset elutsüklit, tutvustatakse angerja nõudeid elukeskkonnale, angerja väga head haistmis- ja maitsemeelt. Demonstreeritakse kalade, sh. angerja tekitatud helisid, nende tekitamise ja kasutamise viise. Käsitletakse veekogude reostuse mõju angerjale.
14.00 – 16.00 II õpituba: Triin Reilson jätkab kokkamist.
Menüü: Taipärane klaasnuudlisalat tempura-taignas frititud angerjaga.
Toimub Kiviranna kalatoodete müük, kohvi ja kooki saab ka!

Kõlava punkti Võrtsjärve Angerjafestivalile 2022 paneb Ivo Linna koos Antti Kammistega kell 17.00 Ulge puhkealal. Sissepääs angerjafestivalile on prii. Tasu eest toimub õhtune kontsert.

Tere tulemast Võrtsjärve Angerjafestivalile Ulge Parki!
Lisainfo 50 66 426

Järgmised sündmused