Elva Turism

Supluskohad

Kus saab Elva vallas mõnusal suvepäeval ujuda?

Rohkem kui 72 tuhande hektari suurune Elva vald meelitab sind esiti külastama oma järvedega, millest tuntuimad on Arbi järvVaikne järv ja Verevi järv. Meie piirkonda jääb ka Võrtsjärve idakallas. Mis võiks olla parem, kui mitte jahutada ennast kuumal suvepäeval ühes meie rohketest ujumiskohtadest?

Elva vallas on üks ametlik rannavalvega avalik supluskoht – Verevi järv. Avalikes supluskohtadesteostatakse suplusvee seiret, rannad on hooldatud ja korrastatud, varustatud piisaval hulgal riietuskabiinide, tualettruumide ja prügiurnidega. Samuti on olemas suplejatele nähtavas kohas info supluskoha, suplusvee kvaliteedi ja supluskoha valdaja kohta.

Foto: Marko Hõrak

Verevi järve rand

Verevi järv on populaarne turismiatraktsioon nii kohalike kui kaugemalt tulijate seas. See on Elva valla ainus ametlik rannavalvega avalik supluskoht.

Foto: Inna-Inga Kalmus

Arbi järve rand

Elva linna südames paiknev järveala pakub rohkelt võimalusi aktiivse puhkuse veetmiseks ja rannamõnude nautimiseks. Rannaäärsele alale on rajatud lamamistoolid, võrkkiiged, lauatennis, õuemale ning purskkaevuga platvorm, kus on eriti mõnus istuda õhtutundidel, kui see särab värvilistes tuledes.

Foto: Marko Hõrak

Vaikne järv

Elva metsade vahel asub salapärane veekogu, mida kutsutakse Vaikseks järveks. Kaunis metsajärv on vaatamisväärsus omaette, mis lummab külastajaid igal aastaajal oma võluva looduse ja vaikusega. Vaikne järv on paelunud ka luuletaja Jaan Kärneri tähelepanu, kes omal ajal käis tihti siin oma loomingu jaoks inspiratsiooni kogumas. See on hea peatuspaik nii puhkajatele, matkajatele kui ka suplejatele. Vette ja veest välja pääseb ohutult purde pealt redelilt.

Elva paisjärv

See järv on mõnusaks peatuspaigaks loodusnautlejatele. Väikese rannaribaga järves saab nautida karastavat suplust või käia kalastamas. Vette saavad minna ka väiksemad lapsed, sest kalda ääres on vesi madal. Kindlasti tasub olla ettevaatlik, kuna järsku läheb sügavaks. Piisavalt privaatne ja mõnus koht linnakärast eemal.

Elva jõe ujumiskohad:

Peedu ujumiskoht

Kes soovib jahedas jõevees end jahutada, tuleb sammud seada Peedule. Siit voolab läbi Elva jõgi, mis on Eesti üks puhtaveelisemaid jõgesid. Pisike liivatud rannaala asub looduskaunis kohas hooldatud külaplatsil jõekaldal.

Liivamäe lõkkekoht / Elva Ürgoru lõkkekoht

Suurepärane peatuspaik metsapuhkuse nautijatele. Koht asub täielikult metsa sees ja paikneb Elva jõe ürgoru matkarajal. Otse alla jõe äärde viib pikk puidust trepp. Karge jõevesi on puhas ja igati sobilik ujumiseks kuumal suvepäeval.

Ulila ujumiskoht

Tartu külje all Ulila alevikus jõe ääres paikneb uus korrastatud rannaala.

Võrtsjärv

Võrtsjärve tasub ujuma minna:

Veel supluskohti:

Mõnusat suverõõmude nautlemist ja ohutut suplust!

Exit mobile version