Elva keskväljak

Foto: Ragnar Vutt

Elva keskväljak ehk linnasüda „Sõstrapõõsaste vahel” annab elanikele ja külastajatele edasi Elva kui suvitus- ja aedlinna olemust. Keskväljak on seotud Arbi järve äärse puhkealaga, kuhu rajatud purskkaevuga platvorm, lamamistoolid, võrkkiiged, lauatennis, õuemale ning mudilaste mänguala pakuvad mugavaid vaba aja veetmise võimalusi nii suurtele kui väikestele.

Elva linnasüda ja kultuurikeskus. Foto: Ragnar Vutt
Elva linnasüda ja kultuurikeskus. Foto: Ragnar Vutt

Elva keskväljak asub Kesk tänava ja Arbi järve vahelisel alal Elva Kultuurikeskuse ees. Ajakohastatud avalik linnaruum ehk uus keskväljak tagab elanikele ja külastajatele atraktiivse ja mugava keskkonna ning vaba aja veetmise võimaluse.

Foto: Kayvo Kroon
I Advendi avamine Elva keskväljakul 1. detsembril 2019. Foto: Kayvo Kroon

Elva keskväljak ja ajakohastatud linnasüda valmisid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud arhitektuuriprogrammi „Hea Avalik Ruum“ abil. Projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Foto: Kayvo Kroon
EV100 Hea Avalik Ruum. Foto: Kayvo Kroon

Elva keskväljaku vahetus ümbruses asuvad Elva Kultuurikeskus, Arbi järv, Hanseni allee, Presidendi tamm, Elva vallamaja, Elva Lauluväljak, muusikute pingid ning Elva ajalooline vaksalihoone.

Foto: Kayvo Kroon
Arbi järve platvorm. Foto: Kayvo Kroon

Uuenenud Elva linnasüda valmis 2019. aasta detsembris, linnasüdame pidulik avamine toimub 1. mail 2020. aastal. Arhitektid on Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ja Taavi Kuningas (AT HOME arhitektuuribüroo).

Elva keskväljak ja jõulukuusk. Foto: Ragnar Vutt
Elva keskväljak ja jõulukuusk. Foto: Ragnar Vutt