13.08.2021

EASi turismiarenduskeskusel valmis Eesti esimene digitaalne rattamatkateede kaart

EASi turismiarenduskeskusel juuli keskel valmis Eesti esimene digitaalne kaardirakendus, mis hõlmab kõiki Eesti rattamatkateid. Hõlpsasti nii arvutis kui mobiilis kasutataval kaardil on kokku ligi 70 rada rattaga matkamiseks kogupikkusega üle 6500 kilomeetri. Kaardil on kajastatud ka Võrtsjärve kõrvalt läbi Elva valla kulgev marsruut nr 230, Väike-Rakke- Pikasilla.

„Meil on hea meel tulla selle kaardiga välja just suvel, kui meie üle-eestilisest turismiveebist puhkaeestis.ee ja visitestonia.com otsivad matkainfot nii sise- kui ka välisturistid,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik. „Kaart pakub valikut igale suutlikkusele ja maitsele, alates kümne ja lõpetades rohkem kui tuhande kilomeetri pikkuse matkateega. Kaetud on kõik maakonnad, põnevaid radu leiab kõikjal Eestis, et minna tutvuma meie loodusega, olgu siis saarte või kuppelmaastikuga. Omaette plussiks on mitu matkateed, mis ühendavad Eestit Lätiga.“

 

Väike-Rakke (0,0 km) – Trepimäe (17,5 km) – Limnoloogiajaam (23 km) – Haani – Rõngu (40 km) – Pikasilla (55 km)

Võrtsjärv kutsub meid õige mitme matkaraja kaudu endaga tutvuma. See rattamatkatee sündis europrojekti käigus, mil loodi marsruut nr 6, Tour de LatEst. Nii ühendabki marsruut nr 230 marsruudi nr 6 erinevaid suhteliselt kaugel olevaid osi.

Võrreldes ümber Võrtsjärve kulgeva marsruudiga nr 18 on käesolev marsruut viidastatud liikumiseks ükskõik kummas suunas, kolmes kohas on mõnevõrra erinev teede valik, aga peamised vaatamisväärsused on ikkagi samad – Vehendi puhkealaTrepimäe kunagine eestlaste seas kuulus suveürituste paik, Tamme paljandVaibla puhkekeskuste ala ja rannad ning Valma puhkeküla.

Teeolud on piirkonnale vastavad. Väike-Rakkest Rõnguni on enamasti kruusateed, asfalti on umbes 3,5 km. Rõngust Pikasillani on asfalttee, kus autoliiklus pole eriti segav, kergliiklusteid on 1 km ringis.

Loogiline on sellele marsruudile tulla matkarajalt nr 6 või alustada kas Väike-Rakkest või Pikasillalt. Rongiga pääseb kõige lähemale Rõngule (u 5 km Palupera jaamast).

 

Rattamatkateede kaardirakendus

230 – Väike-Rakke-Pikasilla rattamatkatee