15.11.2021

Elav Elva pälvis Emakeele Seltsi tunnustuse

Emakeele Selts tunnustas tänavu juba kuuendat korda “Ehe Eesti 2021” võistluse raames kauneid eestikeelseid ja -meelseid ettevõttenimesid.

Elav Elva kandideeris rahvusdomeeninime ning vabaühenduste kategoorias. Viimases kategoorias võitjat küll ei valitud, kuid sihtasutuse Elva Kultuur ja Sport esitatud Elav Elva brändinimi sai tunnustatud ja ära märgitud.

Keeleameti peaspetsialist ja Emakeele Seltsi teadussekretär Killu Mei ütles, et Elav Elva on osav sõnamäng ning eristub teistest visit-algusega sihtkohabrändidest. „Eesti keele seletav sõnaraamat selgitab “elav” tähendust järgmiste positiivselt laetud märksõnadega: elus, eksisteeriv, eluprotsessist osa võttev, liikuv, elurõõmus, rahutu, kärsitu, kärme, vilgas, ergas, aktiivne, intensiivne, energiline, väljendusrikas, ilmekas, ere, tegelik, tõeline, päris, ehtne. Vaat, kui palju sõnu mahub ühe pisikese sõna sisse,“ kirjeldas Mei. Ta lisas, et seetõttu annabki Elav Elva ümber siduda erinevaid valdkondi, olustikke ja sündmusi.

Kuula Elav Elva ära märkimist siit: Ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti 2021” võitjate väljakuulutamine – YouTube alates 29 min 40 sek.

Võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid.