08.07.2017

Elva leidub suvel igale maitsele miskit

Täna, 8.juuli, leiab aset taaskord populaarne Elva Kohvikutepäev. Hommikusööki pakkunud Kasteheina kodukohvik on kõigil külalistel maitsvat pannkooki kõhud täis toitnud, kui teised veel viimaseid kibekiireid ettevalmistusi teevad. 15 erinevat kohvikut ootavaid üle terve Elva kuni hiliste õhtutundideni.

Ühtlasi saab täna värsket talutoodangut kaasa osta Elva Postimaja suveturult (Puiestee tn 1). Põllumeeste hinnangul on maasika saaks sel aastal üsna kesine ja ega teda pikalt ei jagu, seega on paras aeg moosimaasikas koju tuua.

Ja ka see ei ole täna Elvas veel kõik! Kell 18 toimub Elva kirikus (Pargi 8) kaunis kontsert, kus esinevad Karen Kriit ja Helis Oidekivi ning kõik lapsed ja hinges lapsemeelsed, kellele meeldivad illusioonid ja trikid on oodatud kell 17 Viktor Nikulini tsirkusesse Elva Kultuurikeskuse parklas (Kesk 30). Pileteid saab tsirkuse kassast, mis juba avatud. Meie külje alla Palupera vallas Külamäel antakse täna suurejooneline mustlaslaagri vabaõhuetendus „Õnnelinnud“. Pääse 10€ müügil kohapeal. Kel tänastest sündmustest energiat veel üle jääb, siis ootab FC Elva teid homme (09.07) värskelt valminud Nike Arenale (Puiestee tn 2), kus klubi esindus astub vastamisi Tartu JK Welcoga. Jalgpallilahingu algusaeg kell 16:00.

Uus nädal tuleb sama sündmusterohke, kui linna võtavad üle klarnetimuusikud. Nimelt toimub järjekordne Elva Klarnetisuvi, mille avakontsert leiab aset 12.juuli, kell 19 Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30). Järgmisel päeval antakse vabaõhtukontsert Kultuurikeskuse kõlakojas, algusega kell 18:30 ning 14 ja 15 juuli oodatakse teid Elva Gümnaasiumi saali (Tartu mnt 3). 13. juuli tuleb Elva Kultuurikeskuse õuele taas omamoodi kolleegium, kui ringreisiga Eesti Vabariik 100 raame saabub Lastevabariik. Programmis on etendus „Kõige parem kingitus“ ning läbida tuleb labürint-mänguala, peale selle võib osaleda töötubades. Samal õhtul ootab Suve Suur Juubelituur teid Elva Lauluväljakul, kus rida tuntud Eesti artiste tähistamas oma juubeleid. Piletid müügil Piletilevi müügikeskkonnas.

Järgmine nädalavahetus toob Elvasse taas mootorimürina, kui toimumas Tartu Rally Elva linnakatse (15.07, kell 15:00). Samal õhtul astub FC Elva esindusmeeskond vastu Tallinna FC Levadia U21 võistkonnale ning järgmisel päeval madistab jalgpalliväljakul juba FC Elva esindusnaiskond. Sama mees-ja naiskonna mänge saab jälgida veel 20.07, 22.07 ja 23.07 ning 31.07. Lisaks jalgpallile mahub spordikalendrisse sel kuul veel Elva Linnatriatlon kui 17. Elva rattamaraton (29.07).

Südasuvi täidab Verevi ranna elektroonilise muusikaga, kui toimub järjekordne Verevi Dub (21-23.07),esinejate nimekirjas on sellised artistid nagu Shromik, Morten jt. Kuu teises pooles olete oodatud Ilu ja terviselaadale (22.07) Elva Kultuurikeskuse parklas. Eestis ilmselt tutvustamist mitte vajavate tähtede kontsert „Me pole enam väikesed“, kus astuvad üles MTJ, Heidy Tamme, Boris Lehtlaan jt. toimub Elva Lauluväljakul 23.07, kell 19. Väge täis lauludega astuvad Tartumaa Tervisespordikeskuse Metsatoas 27.07 üles Triinu Taul ja Indigolapsed. Piletid müügil Piletimaailma müügikeskkonnas.

Sündmusrohke suvi on kirju, kes aga otsib adrenaliini, seadku sammud Elva Seiklusparki. Kes tahab rinda pista mustkunsti trikkidega, broneerigu aeg Elva RoomEscapes. Kes soovivad Elvat avastada jalgratastel, saavad sõiduvahendi laenutada nüüd mitmest kohast: Elva Turismiinfost, Verevi motellist, Waksali restoranist või Tartumaa Tervisespordikeskusest. Kõik kiirtoidu gurmaanid on oodatud värskelt avatud Waksali ekspressi.

Mis seal salata, Eesti suvi on üürike, kuid kui hästi planeerida näeb, kuuleb ja saab osa paljust.

Meie ootame teid ikka Elvas!