30.10.2019

Elva turismiedendajad käisid Ida-Virumaal inspiratsiooni ammutamas

22. – 23. oktoobril käis viieteistkümneliikmeline Elva valla turismindusega seotud inimest ning ettevõtjatest koosnev delegatsioon Ida-Virumaal sealse turismiklastri loomise ning toimimise kohta kogemusi ammutamas. Kahepäevase programmi aitas elvakatele kokku panna tunnustatud Ida-Virumaa turismiedendaja Terje Rattur.

Kahepäevane õppereis oli igati põnev ning inspireeriv. Esimese päeva programmi raames käis Elva turismiedendajate meeskond Kiviõli Seikluskeskuses, kus kuulsime palju põnevat informatsiooni Ida-Viru turismiklastri koordinaatori Kadri Jaloneni esitluses. Samuti jagas oma põnevaid kogemusi Virumaa Koostöökogu toimimisest ja koostööst kohalike ettevõtjatega Kaja Kreismann. Tuulisele sügisilmale vaatamata oli väga huvitav Airis Veski juhendamisel uudistada lähemalt Kiviõli Seikluskeskuse uusi atraktsioone ning seikluslikke vabaajaveetmise võimalusi.

Pärast elamusi Kiviõli Seikluskeskuses käis kogu tiim Adrenaatori džiibisafaril Aidu karjääris, mis oli seiklus omaette. Tunniajane hoogne sõit džiibikastis koos peatuste ning huvitavate teadmistega piirkonna eripärade ja ajaloo kohta mõjus värskendavalt tänu näkku puhunud tuulele ning aegajalt palju elevust tekitanud veetakistustele, kust rada loomulikult läbi viis. Meie omalt poolt julgeme sedasorti seiklust soovitada nii suurtele kui väikestele, elevust pakub see kindlasti kõigile. Päeva teise poole ühe tegevusena veetsime aega vegan-suupistete valmistamise õpitoas Karukella Puhkemajas, kus ühtlasi ka ööbisime. Tegemist on värskelt valminud  majutusasutusega, mis mõjub väga hubaselt ning mahutab ilusti ära terve seltskonna. Õhtul külastasime Tulivee salapiiritusveo turismikeskust, mis pakkus samuti põnevaid teadmisi keelatud “tulivee”ajaloost ning ühtlasi meeldejäävaid maitseelamusi Tulivee rannarestoranis.

Õppereisi teine päev algas Purtse Pruulikojas pruulmeister Innariga õllejutte rääkides, mille käigus saime maitsta ka erinevaid käsitööõllesid (ka tomatimaitseline käsitööõlu õnnestus meil ära mekkida). Lisaks oli meil võimalus uudistada Purtse Mekituba, mis tekitas osalistes palju elevust oma õdusa atmosfääri ning  miljööga täiuslikult kokkusobiva kärtsroosa tualetiga. Programm jätkus pärast Purtse Pruulikoja külastust Baltikumi kõrgeima joa Valaste vaateplatvormi külastusega ning väikse jalutuskäiguga mööda laudteed otse mereranda. Kõik elvakad said kopsud värsket mereõhku täis, et tagasi koju jõudes uutele põnevatele tegudele asuda. Kahepäevase programmi viimane osa viis meid Mäetaguse mõisa hotelli ja spaasse, kus mõisahotelli perenaine Terje (kes oli ühtlasi kahe päeva jooksul meie tubli giid ning põneva programmi koostaja) tutvustas mõisa valdusi ning hotelli ja spaa tegevust. Reisi lõpetasime ühise maitsva lõunasöögiga Mäetaguse mõisahotelli a la carte restoranis. Suur tänu veelkord kõigile toredatele ettevõtetele ja inimestele, kes meid avasüli vastu võtsid ning väga meeleoluka kahepäevase õppereisi aitasid kokku panna. Saime palju uusi põnevaid ideid, inspiratsiooni ja mõtteainet, kuidas Elva turismipiirkonda arendada. Ootame teid rõõmuga Elva Puhkepiirkonda külastama!

*Projekti toetati Tartumaa Arendusseltsi LEADER programmist