08.08.2019

Elva vallas alustas tööd uus turismijuht Hemminki Otstavel

Seni europrojektidega ja kultuurivaldkonnas töötanud Hemminki ütleb, et ta on alati mõelnud töötamisest turismialal ning on siiani kogu aeg oodanud tööd, kuhu igal hommikul hea meelega minna. Ta usub, et on selle leidnud just Elva vallas.

Seni Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonnas kultuuriteenistuse peaspetsialistina töötanud Hemminki tegeles kultuurivaldkonna arengute, kultuuriinimestega suhtlemise, organisatsioonide ja nende nõustamise ning projektitaotlustega. „Peale selle aitasin korraldada infopäevi ja seminare, samuti tegin tihedat koostööd kultuuripealinnameeskonnaga.”

Miks otsustas Hemminki aga just Elva valla turismijuhi töökohale kandideerida? „Vabal ajal meeldib mulle reisida ning olen alati erinevates riikides käies mõelnud, et tahaksin kunagi turismialal tööd teha. See töö ja valdkond kuidagi kutsusid mind ja see tunduski mulle täpselt see, mida olen otsinud,” kirjeldab Hemminki. Ta lisab kiirelt, et muidugi saab see tema jaoks olema väljakutse, kuid ta on väga põnevil ja ootab juba, et saaks alustada.

Hemminki peab oma tugevusteks positiivset ellusuhtumist ja töökust. „Samuti ei karda ma tunnistada, kui ma midagi ei tea, sest siis teen ma selle nimel tööd, et teaksin.”

Meie looduskeskkond kutsub

Hemminki arvates on tal turismijuhina suurim väljakutse valla ühtne areng, et kõik piirkonnad tunneksid end kaasatuna. „Arusaadav on, et Elva linn on siinse piirkonna tõmbekeskus, kuid olulised ja erilised on ka teised piirkonnad.”

Tema arvates on Elva valla üks suurimaid plusse kaunis looduskeskkond, mis pakub rõõmu ja huvi nii siinsetele elanikele kui ka turistidele. „Kaks aastat tagasi, kui Eesti oli Euroopa Liidu eesistuja ning kui võtsin selle raames inimesi vastu, nägin, mida inimesed Eestisse vaatama ja otsima tulevad. Seega peame vallana rõhuma oma tugevustele, sh looduskeskkonnale.”

Hemminki näeb, et Elva vald on suurepärane koht ka sporditurismiga tegelemiseks ja selle arendamiseks. „Näen, et selles valdkonnas on arengukohti palju ja see töötab siin hästi. Samuti tuleb osata ära kasutada neid suurüritusi, mida meil tehakse, näiteks Rally Estonia,” lisab ta.

Sel aastal on Hemminki võtnud endale eesmärgi koondada Elva valla turismiinfo, tegeleda veebikeskkonnaga ning ingliskeelse info loomise ja toimetamisega.

Läbinisti tartlane

Hemminki on kogu oma elu elanud Tartus ning põhikoolis õppis ta Tartu Tamme Gümnaasiumis, misjärel suundus õppima Hugo Treffneri Gümnaasiumisse. „Pärast seda asusin Tartu Ülikoolis õppima avalikku haldust ja rahvusvahelisi suhteid ning kui bakalaureus sai lõpetatud, läksin ülikooli tööle, kus tegelesin erinevate europrojektide ja nende juhtimisega.”

Magistriõpingud otsustas Hemminki teha pärast aastast töötamist samuti Tartu Ülikoolis, Euroopa Liidu ja Venemaa uuringute õppekaval. „Seal oli väga rahvusvaheline seltskond ja kohalikuna oli see väga äge,” räägib ta põnevusega.

Magistriõpingute ajal suundus ta tööle Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonda, kus töötas kuni siiani kultuuriteenistuse peaspetsialistina.

Hemminki asus tööle 5. augustil. Temaga saab ühendust e-aadressil hemminki.otstavel@elva.ee.