17.02.2020
Balttour 2020, Tourest 2020

Elvakate turismiseiklused Riia ja Tallinna turismimessidel

Aasta algus tähendab paljudele turismiinimestele tihedat tööaega, mil valmistutakse uueks turismihooajaks ning käiakse oma sihtkohti aktiivselt tutvustamas erinevatel turismimessidel. Sama kehtib ka tegusa Elva valla turismimeeskonna kohta, kellel õnnestus jaanuari lõpus tutvustada Elva piirkonda esimest korda rahvusvahelisel Balttouri turismimessil Riias ning veebruari alguses juba väga mitmendat aastat Touresti turismimessil Tallinnas.

Balttouri messil uurisime külastajatelt, kui palju teavad lõunanaabrid meie piirkonna ja siinsete puhkamisvõimaluste kohta. Selgus, et enamik polnud kahjuks Elvast kui piirkonnast midagi kuulnud, kuid loodetavasti said nad nüüd mitu head põhjust, miks meile lähiajal külla tulla. Näiteks tutvustasime oma vastvalminud põnevat matkamängu, milles saavad aprillist oktoobrini osaleda nii lastega pered, kolleegid kui ka sõpruskonnad. Samuti uurisid paljud murelikud Tartu Maratoni fännid kesiste lumeolude kohta ning üleüldiselt Elva piirkonna kui Tartu Maratoni ürituste finišipaiga puhkamisvõimaluste kohta. Selgus, et enamjaolt seostubki Elva piirkond lätlastele just Tartu Maratoni ning Rally Estoniaga. Selleks, et järjest rohkem Läti turiste leiaks tee peale Tartu ka Elva valda ning siinsete metsade ja järvede vahele seiklema, jätkame turismiettevõtjatega selle nimel iga päev tegutsemist.

 

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Rahvale tutvustati Elva valla võlusid

Möödunud nädalavahetusel olime Elva boksiga väljas Touresti messil Tallinnas, kust kolme päeva jooksul käis läbi arvukalt külastajaid. Rohkelt huvi tekitas Elva bussi- ning rongipeatust imiteerivas messiboksis toimunud messimäng, milles loositi välja terve hulk kohalike turismiteenuste pakkujate poolt välja pandud teenuste kinkekaarte ning pakette. Paljud messikülastajad tõdesid, et on aastaid tagasi Elva piirkonnas käinud või läbi sõitnud, kuid rohkem pole siiakanti kahjuks sattunud. Elvakad tutvustasid kõigile huvilistele meie piirkonna suurimaid võlusid ning sel aastal eesootavaid põnevamaid sündmusi. Samuti kutsusime inimesi uudistama uuenenud linnasüdant ja keskväljakut ning juba suvel valmivat spordihoonet. Nüüd tuleb aga hoogsalt asuda kõigil uueks turismihooajaks valmistuma, et oleksime valmis külalistele meie piirkonna parimaid elamusi pakkuma. Kui soovid samuti end turismiuudistega kursis hoida, liitu visitelva.com kodulehel turismi kuukirjaga.

* Originaalartikkel ilmus 14. veebruaril 2020 Elva valla infolehes, mis on leitav siit.