02.10.2020
Elva vald

Ettevõtlusnädal toob põnevad sündmused ka Elva valda

Järgmisel nädalal, 5.–11. oktoobril toimub üle-eestiline ettevõtlusnädal, mis kutsub külastama ka Elva vallas toimuvaid üritusi.

6. oktoobril kell 18 tutvustatakse Rõngu rahvamajas Elva valla kaasava eelarve rahvahääletusele pääsenud ideid. Vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks ütles, et üritusel tutvustavad oma ideid ideede esitajad ise. „See annab idee esitajale võimaluse anda lühidalt ülevaade oma mõttest ja selle teostusest, kohalolijad saavad küsida küsimusi ning hiljem on kõik need videod leitavad ka valla kodulehelt,“ ütles Vuks ja lisas, et nii saavad kõik huvilised ideede tutvustamist hiljem järele vaadata. Hääletusele pääsenud ideedega saab praegu tutvuda valla kodulehel: www.elva.ee/kaasaveelarve.

7. oktoobril kell 19 toimub Elva keegel ja restos ettevõtjatele ja ettevõtlushuvilistele mõeldud Mentorklubi kokkusaamine, kus sel korral antakse üle ka Elva valla ettevõtlusvaldkonna tunnustused. Peale selle jagab inspiratsiooni Ivo Kallasmaa kommunikatsioonibüroost Dalton OÜ. Üritusele tuleb eelnevalt registreerida.

8. oktoobril kell 10 algab Elva kultuurikeskuses Elva turismipäev „Loodusturism muutuste ajal – kas ujume välja?“. Arutlusele tulevad teemad alates üldistest loodusturismi trendidest ja suundumustest. Samuti jagavad oma kogemusi ettevõtjad. Elva valla turismijuht Hemminki Otstavel ütles, et teiste seas esinevad näiteks loodusturismi ettevõtja ja looduse edendaja Aivar Ruukel Eesti loodusturismi ühingust, loodus- ja kultuurireiside giid Tiiu Kängsepp-Prost, Soomaa loodusturismi ettevõtja Algis Martsoo, kogenud matkajuht Kunnar Karu jt.

„Täpsemalt räägime sellest, missugused on olnud loodusturismi ettevõtjate kogemused muutuvate oludega kohanedes, missugused ootused on külastajatel ning kuidas praegusest olukorrast üldse edasi liikuda,“ kirjeldas Otstavel. Turismipäeva lõpetab paneeldiskussioon. Üritusele tuleb eelnevalt registreerida (tähtaeg 7. oktoober).

9. oktoobril kell 9 on kõik huvilised oodatud Elva kultuurikeskuse Kultuurikohvikusse üritusele „Hommikukohv vallavanemaga“, kus saab Elva vallavanem Toomas Järveojaga arutleda ettevõtlusteemadel. Üritusel tuleb eelnevalt registreerida.

Kõik ettevõtlusnädala üritused on osalejatele tasuta. Üritustele ootame haigussümptomiteta inimesi.

Lisainfo ürituste kohta leiate Elva valla kodulehelt: www.elva.ee/ettevotlusnadal1.

Lisainfo:
Kertu Vuks, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
kertu.vuks@elva.ee

Hemminki Otstavel, turismijuht
hemminki.otstavel@elva.ee