02.12.2017

Jõulukuu Elvas

Mis oleks veel toredam, kui jõulukuu esimesel hommikul katab maad ilus valge lumi? Ehk see, et lumi jääbki maha või hoopis see, et terve kuu aega saab erinevate tegevustega jõulustressi maandada. Meieni on jõudnud rida erinevaid toredaid sündmusi, mis detsembris Elvas pühade rõõmu toomas, mistõttu tegime neist suisa kalendri. Kirjutame juurde mõned kommentaarid, kuidas detsembrit sisustada.

Esimene detsember toob Elva Kultuurikeskuse galeriisse uue näituse „Remm ja Tamm“, kus on eksponeeritud kunstnike Jane Remmi ja Hando Tamme maalid, mis käsitlevad metsa ja puid ning inimese suhet nendega. Laupäev, 2.detsember, toob lavale andekad noored pianistiks pürgijad, kes õpivad klaverimängu põneva Suzuki meetodi järgi. Kontsert algab südapäeval ja on pealtvaatajatele tasuta. Küsimusele, kuidas valmistada ise maailma parimaid piparkooke, leiab vastuse laupäeval Verevi motellist, kui toimub piparkoogitaigna valmistamise töötuba. Noorte muusikutega jätkame ka esimesel advendipäeval, kui Elva Laulustuudio lapsed astuvad keskuse lavale oma kontserdiga, misjärel kuulutame välja jõulurahu ja suundume tõrvikute saatel linna jõulukuuse juurde, et jõulutuled süüdata.

Detsembri teine nädalavahetus on sama sündmusrohke, kui esimene. Laupäeva hommikul toimub Elva Kultuurikeskuse parklas Elva Aiandus-ja mesindusseltsi jõululaat, kust kindlasti leiab maitseid jõululauale kui ideid jõuluvanale kirjutamiseks. Sama päeva õhtul astume sammu pühade teemast kõrvale ja ootame teid hoopis meelt lahutama Helgi Sallo ja Katrin Karisma seltskonda. Teisel advendil astuvad Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Elva kirikus kontserdiga üles Orthodox singers, algusega kell 14. Piletid müügil Piletilevis.

Mida jõuludele lähemal, seda rohkem on sündmusi meeleolu tekitamiseks. 14. detsemberil ootavad teid Elva Gümnaasiumi algkooli õpilased traditsioonilisele jõululaadale, mis toimub Turuplatsi pargis, algusega kell 18:00. Kes tahab meisterdada ise suurepärast klaasikunsti kingituseks, peab sammud seadma Elva Huviala-ja Koolituskeskusesse, nimelt toimub neil juba novembri viimasest nädalast neljapäeviti klaasvitraaži koolitus. Kui laadal on käidud, siis jõuab õhtul veel LendTeatrisse noori vaatama, kuulama. Hamletile vahelduseks astuvad lavale Huviala-ja Koolituskeskuse näiteringi noored, kellele lisaks saab kuulda kitarri-ja kandleringi õpilasi. Programmi alguseks kell 19, avatud on kohvik ja pääsme saab lunastada euro eest.

Nädal enne jõule ootab Elva Postimaja taaskord jõululaadale. Kuupäev, mis kalendris ära märkida, on 16.detsember, algusega 11. Ärge siis jätke oma kingioste viimasele minutile ning kasutage juhust leida need just laadalt. Eks see jõul ole ka paras hullus, kuid hetkeks toob kogu trallist teid maa peale Argo Aadli tükis „Hullumeelse päevik“. Etendus Elva Kultuurikeskuse algab kell 18. Pühapäeval, kui süttib kolmas advendiküünal, ootab teid Segasummasuvilas Pipi. Selgus, et suvilakatuse parandamisest on jäänud üle piisavalt kuldmünte, et need tõeliseks jõulurõõmuks lunastada Jõulumaal. Seadke oma sammud suvilasse, või siis talvelasse, hmm….igatahes ootab teid Pipi kell 14. Läbi lume sahiseva toob jõulumuusika Elva Kultuurikeskusesse segakoor Ave ning päkapikud sosistasid, et lavalaudadele astub ka üks andeks solist, kes Elvas peaks juba teada-tuntud olema. Koor ootab teid oma jõulukontserdile 17. detsember, kell 17.

Hetkeks, mil jõulukingid peaks kõik ostetud olema, retseptid välja otsitud, et jõulugrumee valmistamisel sarvist haarata, ootab teid hingetõmbepausile keelpilli kollektiiv oma kontserdile, mis kannab nime „Jõuluingel“. Kohaks Elva Kultuurikeskus, kuupäevaks 20.detsember, algusaeg kell 18. Eesti rahvakalendris on üks vahva tähtpäev – toomapäev – mis seotud erinevate tavade ja kommetega. Mis peamine, sel päeval on keelatud kõik tööd peale pühadega seotu, ennekõike koristamine, kraamimine ja pühadetoitude valmistamine. Viime teid sel aastal Väikesele Väerajale ja kes teab, ehk näeme mõnda Tahma-Toomastki liikumas. Ootame teid 21.detsember, kell 18 Väikese Väeraja alguses vaksalihoone juures. Kes matkast suurt lugu ei pea, soovitame kindlasti seada sammud Elva kirikusse, kus Elva Gümnaasiumi noored astuvad üles oma jõulukontserdiga. Nüüd võivad jõulud tulla…

Üks hetk! Selgus, et Elvas tähistab sel aastal oma suurejoonelist 85 aasta juubelit auväärt Elva Naisselts. Soovime omalt poolt palju õnne ning nemad omakorda ootavad teid 22.detsembril Elva Kultuurikeskusesse tantsuõhtule ansambliga Kukerpillid.

Nüüd sai küll pikk postitus, mis kindlasti vajaks jooksvat täiendamist, kuid algus on tehtud ja hoidke end siis kursis, mis toimumas siin kui seal.

Meeleolukat pühadeootust!