07.10.2020
Elva Kultuurikeskus

Juba homme toimub Elva Kultuurikeskuses ettevõtlusnädala raames Elva Turismipäev: „Loodusturism muutuste ajal – kas ujume välja?“

8. oktoobril algusega kl 10 ootame kõiki turismihuvilisi Elva Kultuurikeskuses toimuvale turismipäevale „Loodusturism muutuste ajal – kas ujume välja?“

Oktoobri alguses tuleb taaskord üle-eestiline ettevõtlusnädal, mis pakub ettevõtjatele ning ettevõtlushuvilistele nädala jooksul huvitavaid ja kaasahaaravaid sündmusi. 5. – 11. oktoobrini toimuva ettevõtlusnädala raames toimub sel aastal Tartumaal lausa kaks turismihuvilistele suunatud turismipäeva. Alustame juba neljapäeval, 8. oktoobril kl 10, mil ootame kõiki turismihuvilisi Elva Kultuurikeskuses toimuvale turismipäevale „Loodusturism muutuste ajal – kas ujume välja?“.

Esinejate nimekiri on paljulubav ning arutlusele tulevad teemad alates üldistest loodusturismi trendidest ja suundumustest, lõpetades praktiseerivate loodusturismi ettevõtjate kogemustega.

Ajakava:

09:40 Saabumine, tervituskohv

10:00 Tervitussõnad

10:05 Elukutseline matkaja ja metsamees Tõnu Jürgenson

10:30 Kuidas matkajuhi ja loodusturismi ettevõtjana ellu jääda? – Kunnar Karu, alpinist ja matkajuht, MTÜ Elamusretked

11:00 Üldised loodusturismi trendid ja arengud – Aivar Ruukel, loodusgiid, loodusturismi ettevõtja ning looduse edendaja, Eesti Loodusturismi Ühing/OÜ Viis Aastaaega

11:30 Jalasirutus, kohvipaus

12:00 Mis ootused on loodus- ja kultuurihuvilisel saksa turistil Baltikumi ringreisil? – Tiiu Kängsepp-Prost, loodus- ja kultuurireiside giid

12:20 Kuidas on Soomaa loodusturismi ettevõtjad kohanenud muutunud olukorraga? – Algis Martsoo, OÜ Viis Aastaaega

12:40 Kuidas kohaneme muutustega Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses? – Marilin Pehka, Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

13:00 Matkakorraldaja Imre Arro, Loodusturism OÜ

13:20 Paneeldiskussioon (Kunnar Karu, Aivar Ruukel, Tiiu Kängsepp-Prost, Algis Martsoo, Marilin Pehka, Imre Arro, moderaator: Tõnu Jürgenson)

14:00 Lõpusõnad

 

Tutvu lähemalt esinejatega:

Elvasse tulevad oma väärtuslikku kogemustepagasit jagama Aivar Ruukel ja Algis Martsoo Soomaalt! Nii Aivar kui Algis on kogenud Soomaa loodusturismi ettevõtjad, kellel nii üksi kui ka kahepeale kokku jagub kogemusi küll ja veel, mida teistega jagada.

Algis Martsoo

Algis Martsoo on sündinud ja kasvanud Soomaa lähedal ning seal elanud viimased 15 aastat. Viimased 8 aastat on ta koos Aivariga korraldanud Soomaa rabades ja jõgedel loodusturismi ettevõtja, giidi- ja matkajuhina rohkelt põnevaid matku nii kanuudega, räätsadega kui ka tõukekelkudega.

Aivar Ruukel

Aivar Ruukel on loodusturismi ettevõtjana Soomaal tegutsenud juba ligi 30 aastat. Koos Algisega pakuvad nad aastaringselt huvilistele põnevaid matku ning seiklusi, mis ei unune niipea. Samuti võib just Aivarit pidada Eestis ökoturismi maaletoojaks ning valdkonna kirglikuks eestvedajaks.

Kunnar Karu

Kuidas matkajuhi ja loodusturismi ettevõtjana ellu jääda? Just sellisel intrigeerival teemal tuleb oma kogemusi jagama kogenud alpinist, matkaja ja matkakorraldaja Kunnar Karu. Kunnari kogemustepagas on äärmiselt kirju, alates erinevate spordi- ja seiklusürituste korraldamisega, lõpetades sellekevadise Karu 1000 väljakutse elluviimise ja Nipernaadi Matkaklubi ning Elamusretkede eestvedamisega. Tule Kunnari kogemusi kuulama ning mõtteainet jagub kauemaks!

Tiiu Kängsepp Prost

Samuti tasub kuulama tulla kogenud loodus- ja kultuurireiside giidi Tiiu Kängsepp-Prosti, kes teeb ülevaate sellest, missugused ootused on loodus- ja kultuurihuvilisel saksa turistil Baltikumi ringreisil. Reisimine ja matkamine on olnud  juba lapsepõlvest peale Tiiu suur kirg. Noorena osales ta pikkadel matkadel Karakumi kõrbes, Kaukasuse mäestikus ja Pamiiri eelmäestikus, organiseerides matkad alati nii, et jäi piisavalt aega ka kohalike kultuuriväärtustega tutvumiseks. Peale Eesti iseseisvumist hakkas Tiiu korraldama reise Saksamaale ja teistesse Euroopa riikidesse. Samuti alustas ta saksakeelsete loodus- ja kultuurihuvilistest külastajate vastuvõtmisega Baltikumis, millega tegeleb aktiivselt tänaseni.

Marilin Pehka

Rõõmuga tutvustame teile Marilin Pehkat Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest. Marilin on Kõrvemaaga seotud olnud viimased 10 aastat. Looduses liikumise ja matkamise puhul on Marilini jaoks tegemist nii töö kui elustiiliga. Homme tuleb ta meiega jagama oma väärtuslikke teadmisi selle kohta, kuidas kohanetakse muutustega Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

Imre Arro

Elva turismipäeval astub üles ka Lõuna-Eesti matkakorraldaja Imre Arro Loodusturism OÜ-st. Imre on loodusturismi ettevõtja, kes tegeleb erinevate loodus-, seiklus- ja matkaturismi teenuste pakkumisega. Näiteks saab Imre juhendamisel sõltuvalt aastaajast osaleda erinevatel seikluslikel matkadel alustades kanuu-, süsta- ja raftimatkadest, lõpetades räätsa-, tõukekelgu- ja uisumatkadega. Tegevust jagab igale seiklushundile aastaringselt!

Tõnu Jürgenson

Meie esinejaterivi lõpetab elukutseline matkaja ja metsamees Tõnu Jürgenson, kellel on ühtlasi täita meie päevajuhi väärikas roll. Tõnu räägib kindlasti ka oma põnevatest matkakogemustest ning jagab huvitavaid loodusalaseid teadmisi kõigi osalejatega!

 

Lisainfo:

Hemminki Otstavel – Elva valla turismijuht, hemminki.otstavel@elva.ee, tel. 56 35 4033

Ettevõtlusnädala ametlik programm on leitav siit.