23.10.2017

Kui õhus on vihjeid lähenevast talvest

Koolivaheaeg on tõeliselt karge ilmaga alanud ja kaugel pole see talvgi. See ei tähenda, et nüüd peaks pimedate õhtute masendusse maanduma ja enne nina välja ei pista, kui kevad jälle käes. Midagi põnevat toimub alati ja tegime väikese ülevaate: 

6.oktoobril toimus Elva Kultuurikeskuses Elva Ettevõtluspäev, kus esmakordselt anti välja erinevaid ettevõtlusauhindu, nende seas ka Aasta Turismiteo tiitel. Märkimist väärt tegusid oli mitmeid, kuid selles kategoorias väljus võitjana Elva Seikluspark nende Fatbikede seiklussarjaga, millest paljud kindlasti osa on saanud. Soovime veelkord palju õnne ning loodame, et sellega on pandud alus ilusale traditsioonile, mida Elva vallas jätkata.

Käsi püsti, kes teab Super Mariot? Just nimelt see sama vuntsiga mehike, kes printsessi päästab. Nüüd saab Mario kombel Elva RoomEscapes põgeneda. Värskelt avatud põgenemistuba ootab külalisi ikka samal aadressil, Kesk 17. Broneeri aeg läbi kodulehe: http://roomescape.ee/. Vaheajaks on neil ka eripakkumine, seega ärge jätke võimalust kasutamata.

Kuigi Elva Seikluspargi suurem hooaeg on läbi, saab vastavalt ilmastikutingimustele siiski ennast proovile panna. Kui vihma kukla vahele ei saja, külm sõrmi ära ei võta, tasub uurida ehk saab veel selle hooaja viimased seiklemised või sõidud üle Verevi järve teha. Vaata lähemalt: www.elvaseikluspark.ee.

Värskelt on üle vaadatud ja hinnatud Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse fotokonkursi „Märka Mind“ tööd. Võidutöödega saab tutvuda nende kodulehel. Peaauhind läks sel korral Järvamaale Merle Juhansonile, kelle võidufoto kannab nime „Kiili silmad“. Soovime omalt poolt palju õnne kõigile võitjatele.

Oktooberi algus valmistas kindlasti palju rõõmu kõigile discgolfi austajatele, kelle rõõmuks avati 7.oktoobril Sportland Prodigy Elva discgolfi park. 2016.aasta Elva linna kaasava eelarve võiduidee on tänaseks realiseeritud ning peagi saab hakata hääletama juba uute ideede poolt. Erinevate põnevate ideede keskel leiab ka Väikese Väeraja idee, mille esitasime koostöös Tartumaa Tervisespordikeskusega. Rada on ääretult populaarne ja varsti kümme aastat vana, mis tähendab, et viimane aeg oleks seda edasi arendada ning parendada. Alates 27.oktoobrist saab oma hääle anda erinevatele ideedele. Rohkem infot.

Koostöös Elva Gümnaasiumi Kodanikukaitse õppesuunaga alustasime sügisel omamoodi projektiga, kus suuna õpilastest moodustati kolm projektimeeskonda, kellest igaühel oma valdkonnapõhine tegevus. Nii alustas seitse tublit õpilast Elva valla kui turismipiirkonna kaardistamist ning jäädvustamist SnippetGuide keskkonda. Detsembri lõpuks peaks selles keskkonnas olema leitav vähemalt 21 turismiobjekti, mille kohta saab lugeda ning kuulata helifaili inglise keeles.

Kultuuririkas sügis ootab samuti külalisi ning tasapisi hakkab täituma detsembrikuine programm. Turismiasjalistel soovitame kalendrid avada ja ära märkida 6.detsember 2017, kui Elva Kultuurikeskuses toimub Lõuna-Eesti Turismi turismikonverents. Täpsem programm peagi tulemas. Hoidke silm peal meie kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalitel.

Nautige kuldset sügist!