14.09.2017

Kuldne sügis ootab aktiivselt aega veetma

Sel ajal, kui eestlased ostavad üksteise võidu päikesereise, et natukenegi jumet peale saada, kutsume meie teis nautima kaunist Eestimaa sügist.

Augusti lõpus käisid Elva puhkepiirkonna ettevõtjad inspiratsiooni saamas Romantilise Rannatee turismivõrgustikust, kus külastati väga erinevaid teenuse pakkujaid, kes samas valdkonnas tegutsevad. Kahest sisutihedast päevast saab ülevaate puhkepiirkonna sotsiaalmeedia lehelt.

Samasse nädalasse mahtus üks meeleolukas matk Eesti Maaülikooli välistudengitele, kes tulid loodusenergiat ammutama Väikeselt Väerajalt, et eelseisev semester või õppeaasta vastu pidada. Siinne loodus võlus nii mitmeidki, kes uurisid lisavõimalusi matkaradade avastamiseks. Ühtlasi avanes noortel võimalus tutvuda Tartumaa Tervisespordikeskuse rekreatiivsete tegevustega ning erilist elevust tekitas lasketiirus laskmine. Edastame siit ka külaliste tänusõnad võõrustajatele.

Mida toob siis eelolev sügis? Septembris saab nädalavahetuseti Elva Seiklusparki külastada, gruppe võetakse vastu ka nädala sees. Kes aga naudib seikluslikku ajaviidet looduses, siis 7-8. oktoober leiab Elva Maastikukaitsealal aset 16.Öörännak. Need, kes tahaksid vähe tubasemalt aega veeta, soovitame külastada Elva RoomEscape põgenemistuba, mis peagi lisa saamas. Nimelt on mustkunsti illusioonide kõrvale tulemas Super Mario põgenemistuba, mida meie juba ootame!

Kes vähegi romantikast lugu peab, siis Verevi motell pakub teile vastavat elamust. Mis võiks olla veel mõnusam, kui veeta kvaliteetaega kaunis männilinnas koos maitseelamusega Waksali restoranis? Võimalusel lisage sinna mõne kultuurisündmuse külastus Elva Kultuurikeskuses ning naaete puhanuna oma igapäeva tegemiste juurde. Mis puudutab sündmusi, siis 27.oktoober on Elvas üles astumas Kaire Vilgats koos Showstoppersi tantsijatega etendusega „Teid kutsub kabaree“. Kui jutt juba maitseealmustele läks, siis restoranil Waksal on uuenenud sügismenüü, mis kindlasti väärib maitsmist.

Värskelt on valminud ka konstruktiivne ülevaade Elva linna aja-ja kujunemisloost. Näituse ülesehitus võimaldab teda kasutada ka rändnäitusena, mida erinevates kohtades eksponeerida. Lisaks on võimalus vastavalt teemadele materjali juurde toota, kuna noore linna kohta leidub hulganisti, mis vääriks kajastamist. Hetkel on näitus üles seatud Elva Kultuurikeskuses.

Oktoobrikuu esimene nädal on Eestis Ettevõtlusnädal, mille raames toimub 6.oktoobril ka Elva Ettevõtluspäev. Päeva jooksul astuvad üles neli oma ala spetsialist, kes räägivad brändist, mainest, kommunikatsioonist, sotsiaalmeediast jm, mis võiks huvi pakkuda ka neile, kes turismisektoris igapäevaselt toimetavad. Osavõtt on tasuta ning vajalik registreerimine, mida saab teha Elva Kultuurikeskuse kodulehel.

Oleksime peaaegu unustanud, nimelt on viimasel ajal uuritud meie käest piirkonna heade seenekohtade asupaiku. Mis seal salata, soodsad ilmatingimused on toonud kaasa korraliku saagi, kes vähegi sammud metsa alla seab. Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA korraldab sel kuul rida matkpäevi, millest võiks kindlasti osa võtta ja ärge siis korvi koju unustage.

Kaunist sügist ja nautige kuldset Eestimaa sügist,

Elva Turism