22.04.2019

Kuues Matkamaraton viib Elva jõe ürgoru matkarajale!

Käesoleva aasta 1. mail, algusega kell 11, leiab taas aset traditsiooniline Matkamaraton. Kuuendat korda toimuv matkapäev viib sel aastal Elva Maastikukaitseala ühele pikimale rajale – Elva jõe ürgoru matkarajale. Matkamaratoni algus ja lõpp on Elva Kultuurikeskuse juures. Sündmuse korraldavad koostöös SA Elva Kultuur ja Sport ning Vapramä-Vellavere-Vitipalu SA.

SA Elva Kultuur ja Sport
PRESSITEADE
22.04.2019

Matkamaratoni eesmärk on tutvustada Elva puhkepiirkonda ning propageerida looduses liikumist. Matkamaratoniga antakse niiöelda avalöök eelseisvaks suvehooajaks, inspireerides Eestis puhkust veetma. Varasematel aastatel on maratonide teekond viinud Luke Mõisaparki, Hellenurme Veskimuusemi, Palu Puhkekeskusesse jne. Sel aastal on ambitsioonikas teekond orienteeruvalt 20 km pikk, kulgedes Elva jõe ürgoru vahelduval maastikul.

Kogunemiskohaks Elva Kultuurikeskus (Kesk 30, Elva). Päeva juhatab sisse kohustuslik soojendus RN Stuudio poolt ning matkaliste instruktorioonide jagamine. Matkarajal on osalejatel võimalik lahendada matkamängu ülesandeid. Finišis pakutakse osalejatele matkasuppi ning matkamängu osalejate vahel loostikas välja auhinnad, mille on välja pannud SA Elva Kultuur ja Sport, Waksal OÜ jt.

“Kuigi Vitipalu matkarajad on meie piirkonna ühed populaarsemad, leidub ikka neid, kes seda veel avastama ei ole jõudnud. Selle vea saab parandada selle aasta Matkamaratoniga”, kutsub üks korraldajatest, Merili Aasma, osalema.Matkamaratonist osavõtt on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine Elva Turismi kodulehel, www.elvaturism.ee. Seoses Elva Kesk tänava rekonstrueerimisega, soovitame osalejatel autod parkida Elva jaamahoone parklasse, Elva Huviala-ja Koolituskeskuse parklasse, Pikk 12 ajutisele parkimisalale ning tulla jalgsi Elva Kultuurikeskuse juurde. Riietuda vastavalt ilmastikule, rajale kaasa vett ning kehakinnitust ja kohtumiseni Elvas!

Lisainfo:
Merili Aasma
Turismispetsialist
SA Elva Kultuur ja Sport
Telefon: +372 7330 132
turism@elva.ee