02.03.2020
Pansion Hermann

Pansion Hermann pälvis EHE märgise

Pansion Hermann pälvis oma esimese riikliku olulise turismivaldkonna kvaliteeditunnuse – EHE märgise majutusteenusele  (Ehtne ja Huvitav Eesti). Tegemist on ökoturismi kvaliteedimärgisega, millega tunnustatakse ja turundatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid. EHE märgist annavad välja MTÜ Eesti Maaturism ja EAS.

Pansion Hermann (Tartu mnt 1, Rõngu alevik, Elva vald) on ajaloolise Rõngu kihelkonna üks vanimaid ning eripärasema tsaariaegse arhitektuurse lahendusega nn. Bürgerhaus ehk kodanikumaju, mille ehitusaasta on 1889. Hoone on kantud muinsuskaitseväärtuslike hoonete 20 saj. arhitektuurimälestiste nimekirja. Tegemist on eripärase hoonega nii seest kui väljast, mida kõigil huvilistel on võimalik ise justkui läbi ajarännaku täna tajuda. Pansionis ööbijad on põhiliselt rahvusvahelise taustaga ajaloohuvilised turistid või ärikliendid, kes Via Hanseatica teel reisivad. Pansioni hommikusöögilaualt leiab kohalikku toodangut – lisaks oma koduaia saadustele (õunad, piparmündi- ja pärnaõietee) ka Rõngu toodang ja Aakre moos.

Eksklusiivne asukoht, ettevõtja pikaaegne turismikogemus ning 5-nda põlve soov seda eripärast maja säilitada – need on tegurid, mis andsid tõuke antud teekonda valida. Tänaseks on hoones tehtud ajastutruu remont säilitades tsaariaegseid uksi, aknaid, põrandaid. Pansioni sisustus on art deco-juugend stiilis. Lisandväärtusena on pansioni fuajees väike fotonäitus Rõngu vanade vaadetega, mis on huvipakkuv paljudele eri rahvusest ajaloohuvilistest külastajatele. Et hoone on ka ajalooliselt olnud kasutusel kombineeritult äri- , ning eluruumidena, siis on võimalik ka hoones külalistubade arvu suurendada. Hetkel pakutakse majutusteenust eraldi  tubades, maksimaalselt 7-le inimesele. Köögis on võimalik ise süüa valmistada, ööbimise hinna sisse kuulub personaalselt serveeritud hommikusöök. Pansion Hermann asub vahetult Via Hanseatica turismimarsruudi ääres, jäädes Otepää, Võrtsjärve  ja Elva piirkonna vahetusse lähedusse.

Rohkem infot Pansion Hermanni Facebooki lehelt või Puhka Eestis portaalist.