15.09.2020
Elva vald

RALLY ESTONIA 2020

OTT TÄNAK JA MARTIN JÄRVEOJA VÕITSID AJALOOLISE EESTI ESIMESE AUTORALLI MM-ETAPI

 • Rally Estonia oli läbi ajaloo 600 autoralli MM-etapp
 • Ott Tänaku ja Martin Järveoja esimene võit Hyundai i20 Coupe WRCga
 • Korraldajad tänavad kõiki ralliga seotud inimesi eduka nädalavahetuse eest

Rally Estonia pressiteade

Ott Tänak ja Martin Järveoja tegid 6. septembril ajalugu, kui võitsid Hyundai i20 Coupe WRCga Eesti esimese FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi, Rally Estonia. Hyundai Motorsport saab ralli lõpptulemusega topelt rahul olla, kui Craig Breen ja Paul Nagle lõpetasid Rally Estonia teisel kohal, kaotades tiimikaaslastele 22,2 sekundiga.

Tänak ja Järveoja läksid viimasele kuuele kiiruskatsele vastu ralli liidritena ja hoidsid seda positsiooni kindlalt ja väärikalt kuni võiduka finišini. Kolmanda koha saavutanud Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia (Toyota Yaris WRC) tegid kõvasti tööd, et püüda Breeni kuid vahe jäi siiski 4,7 sekundi peale.

Ralli viimase, punktikatse võitsid Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen (Toyota Yaris WRC), edestades tiimikaaslasi Elfyn Evansit ja Scott Martinit, kolmandad olid Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Ott Tänak: „Võita esimene ralli Hyundai Motorsport meeskonnga kodus, see on eriline tunne. Pinge oli päris korralik, kui aus olla. Koduse MM-ralli võit oli midagi sellist, mida ma pidin saavutama, teades, et see saab ka minu esimeseks WRC etapivõiduks Hyundaiga. Arvestades MM-sarja seisu, oli oluline tulla kindlalt lõpuni ja seda hea tulemusega. Seda paketti kokku panna polnud lihtne. Minu suured tänud lähevad meeskonnale, kes on viimaste kuude jooksul teinud ränka tööd. See on väga oluline ja me peame seda jätkama, sest täna näitasime, milleks me oleme võimelised.”

Egon Kaur ja Silver Simm (Škoda Fabia R5) hoidsid Eesti lippu kõrgel WRC 3 klassis, kus saavutasid Oliver Solbergi ja Aaron Johnstoni (Škoda Fabia R5) ning Jari Huttuneni ja Mikko Lukka (Hyundai i20 R5) järel kolmanda koha. R5 autode ühises ja väga tugevas konkurentsis kuulus neile neljas koht.

Junior WRC arvestuses pidid kahjuks oma MM-debüüti tegevad Robert Virves ja Sander Pruul (Ford Fiesta R2) rehvipurunemise tõttu kaks kohta loovutama aga noortele saarlastele on kindlasti kolmas koht Junior WRC arvestuses tugev tulemus. Selle arvestuse võit kuulus Läti paarile Martins Sesks ja Renars Francis, teised olid soomlased Sami Pajari ja Marko Salminen.

Kokku sai Eesti esimesel FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapil, Rally Estonial lõpptulemuse kirja 44 meeskonda, startis 58 meeskonda.

Rally Estonia korraldajad tänavad kõiki osapooli, kes olid selle taga, et Eesti esimene FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp saaks toimuda ja seda nii lühikese ettevalmistusajaga. Eesti riik, erinevad ametkonnad, Rahvusvaheline Autoliit FIA, Eesti Autospordi Liit, WRC promootor, tiimid ja sõitjad, kohalikud omavalitusused, toetajad ja partnerid, pealtvaatajad ning publik nii raja ääres kui kodus, kõigi panus on olnud hindamatu. Aitäh!
______________________________________________________________________________________________________________________________________

MIS TOIMUB RALLY ESTONIA NÄDALAVAHETUSEL ELVAS?

Juba eeloleval nädalavahetusel, 4.-6. septembril sõidetakse Lõuna-Eestis FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia. Järgnevalt oleme kõigile rallifännidele kokku koondanud info selle kohta, kus saab sel nädalavahetusel Elvas süüa? Lisaks toome välja mitmed muud tegevused, mida saab katsetevahelisel ajal siinkandis perega ette võtta.

KUS SAAB SÜÜA?

RESTORAN WABRIK

Sel nädalavahetusel olete kõik avasüli oodatud Restoran Wabrikusse, kus lisaks ülimaitsvale toidule saad nautida hubast atmosfääri. Tule einesta Restoran Wabrikus! (Aadress Pikk 43)

Reedel ja laupäeval pakutakse Wabrikus kogu menüüd ja pühapäeval ainult pitsamenüüd.

Nädalapakkumiseks on Inferno pitsa 7.50 lisaks tasuta Coca-Cola.

Wabrik on avatud:

Reedel 16.00-22.00

Laupäeval 12.00-22.00

Pühapäeval 12.00-22.00

Rohkem infot:

ELWA BURGER

Maitsvaid käsitööburgereid pakub Elva Jaamahoone (Pargi 2a) kõrval asuv Elwa Burger, mis on rallinädalavahetuse puhul avatud:

Reedel, 4. septembril kl 12 – 22

Laupäeval, 5. septembril kl 10 – 22

Pühapäeval, 6. septembril kl 10 – 18

Rohkem infot:

ELVA KEEGEL JA RESTO

Elva Keegel ja Resto (Kesk 18) ootab terve nädalavahetuse jooksul kõiki rallifänne einestama. Menüüst saab tellida ülimaitsvaid hõrgutisi ning janu kustutada värskendavate jookidega. Lisaks näidatakse kolmel päeval ralli otseülekannet!

Elva Keegel ja Resto on avatud R ja L kl 11 – 22 ning P kl 11 – 20.

Rohkem infot:

ELVA PITSAPOISS

Elva keskväljakul otse Rally Estonia tankimisala kõrval paiknev Elva Pitsapoiss kutsub kõiki rallinädalavahetuse puhul proovima Rallipitsat hinnaga 7€.

Samuti on menüüs kõik traditsioonilised müügihitid nagu Seenelkäik, Sink all paremas nurgas ja Viimne Mozzarella.

Pitsapoiss on avatud igapäevaselt kl 12 – 20 või kuni tainast jätkub.

Rohkem infot:

KOHVIK ELWA

Samuti ootab rallifänne Elva Jaamahoones (Pargi 2) asuv Kohvik Elwa, kus külastajaid ootab lisaks tavapärasele menüüle ralli eripakkumine.

Kohvik Elwa on ralli nädalavahetusel avatud:

Reedel, 4. septembril kl 12 – 22

Laupäeval, 5. septembril kl 12 – 22

Pühapäeval, 6. septembril kl 10 – 18

Rohkem infot:

KOHVIK KOOKI TAHAD?

Kohvik Kooki tahad? (Kesk 32, Apteegi kõrval asuv puidust ärimoodul) rõõmustab kõiki rallifänne nädalavahetusel Rally Estonia eripakkumisega, milleks on tükk Ralli kooki ja kohv 4€. Samuti saab tellida maitsva saiakese ning kohvi 2 euroga.

Kohvik Kooki tahad? on avatud nii laupäeval kui pühapäeval kl 12 – 20.

Rohkem infot:

KOMOREBI SUSHI

Arbimäel asuv Komorebi Sushi (Kirde 3) kutsub oma rallinädalavahetust vürtsitama maitsvate sushidega. Komorebis on kuni pühapäevani käimas kampaania: ostes 2 rulli, saad 3nda -50%.

Elva Komorebi on avatud iga päev kell 11-21.

Rohkem infot:

KULTUURIKOHVIK

Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30) asuv Kultuurikohvik pakub külastajatele maitsvaid magustoite, saiakesi, kohvi ning erinevaid jooke (ka alkohoolseid). Kultuurikohvik on ralli nädalavahetusel avatud:

Laupäeval, 5. septembril kl 12 -18

Pühapäeval, 6. septembril kl 10 – 16

Rohkem infot:

PUBI ÜKSTEIST

Pubi Üksteist (Kesk 10a) ootab igapäevaselt enda juurde einestama kõiki pubiroogade austajaid. Menüüst leidub midagi meelepärast kõigile –  nii väikestele kui suurtele. 

Pubi Üksteist on avatud:

Reedel, 4. septembril 10:00 – 00:00

Laupäeval, 5. septembril 11:00 – 00:00

Pühapäeval, 6. septembril 11:00 – 21:00

Rohkem infot:

VAPRAMÄE PUBI “VANA JÄÄR”

Vapramäel ootab kõiki näljaseid rallifänne ja muidu  einestama Vapramäe Pubi “Vana Jäär”. 

Pubi on avatud:

Reedel, 4. septembril kl 12 – 18

Laupäeval, 5. septembril kl 12 – 18

Pühapäeval, 6. septembril kl 12 – 16

Rohkem infot:

WAIDE POP-UP RALLIKOHVIK

5. septembril avab Waide Motelli peamaja I korrusel uksed pop-up rallikohvik.

Rallifännidele pakutakse kergeid toite (supp, pirukad, saiakesed) ning jooke (kohvi, tee, karastusjoogid). Rallikohvik on avatud kl 10 – 19ni.

Rohkem infot:

KUHU MINNA? MIDA TEHA?

ELVA SEIKLUSPARK

Elva Seikluspargis kehtib kõigile sel nädalavahetusel rallipassi ettenäitamisel -20% soodustus. Seikluspark on avatud nii laupäeval kui pühapäeval kl 12 – 18. 

Tulge kogu perega!

Rohkem infot:

JÄRVEMUUSEUM AKVA:RIUM

Järvemuuseumil on kõigile rallifännidele sel nädalavahetusel WRC Rally Estonia 2020 eripakkumine – rallipassi ettenäitamisel kahe pere sissepääs Järvemuuseumisse ühe hinnaga!

Järvemuuseum on rallinädalavahetusel avatud:

R 4. septembril kl 10 – 17

L 5. septembril kl 11 – 17

P 6. septembril kl 11 – 16

Rohkem infot:

PILLIMUUSEUM

Rõngu Pillimuuseum on sel nädalavahetusel avatud reedel kl 13:30 – 18 ja laupäeval kl 12 – 18.

Eelneval broneerimisel saab ka pühapäeval Pillimuuseumit külastada.

Rohkem infot:

 

SEIKLUSLIK MATKAMÄNG ELVA ELAMUSTE RADADEL

Tule osale kogu perega Elva puhkepiirkonda avastavas seikluslikus matkamängus Elva Elamuste Radadel. Parimatele meeskondadele on kohalikud ettevõtjad välja pannud rohkelt põnevaid auhindu! Matkamängus saab just teile sobival ajal osaleda kuni 1. oktoobrini. Põnevat seiklemist!

Rohkem infot:

Foto: Tartu Observatoorium

TARTU OBSERVATOORIUM

Tõraveres asuv Tartu Observatoorium (Observatooriumi 1, Tõravere) on sel nädalavahetusel külalistele avatud ettetellimisel. Ekskursioone viiakse Külastuskeskuses läbi alates 10-liikmelistest gruppidest. Uuri lähemalt!

Rohkem infot: 

Kohtumiseni Elvas!

______________________________________________________________________________________________________________________________________

OTT TÄNAK JA MARTIN JÄRVEOJA LÄHEVAD VIIMASELE PÄEVALE VASTU LIIDRITENA 

Laupäeval, 5. septembril jätkus FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia kümne kiiruskatsega, millega läbiti 146,40 kilomeetrit.

Rally Estonia pressiteade

Foto: Hendrik Osula

Eesti rallifännidel on pika päeva lõppedes põhjust rõõmustada, kui päeva teisel katsel liidriks tõusnud Ott Tänak ja Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC) avapäeva 11,7 sekundilise eduga tiimikaaslaste Craig Breeni ja Paul Nagle ees liidrikohal lõpetasid.

Päeva esimesel katsel tõusid liidriteks Kalle Rovanperä ja Jonne Haltunen (Toyota Yaris WRC), kes aga järgmisel katsel rehvi lõhkusid ja kaheksandaks kukkusid. Tänak ja Järveoja suurendasid iga katsega edu tiimikaaslaste Breeni ja Nagle’i ees ja lõunasele pausile tulles oli Hyundai Motorsport meeskonnal kolmikjuhtimine, kui Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul olid kolmandaks tõusnud. Peale pausi sõidetud esimesel katsel langesid Neuville ja Gilsoul mängust, kui rööpas teelt välja lennates sai viga nende auto tagavedrustus ja nad pidid selleks päevaks katkestama. See intsident tõstis kolmandaks Sebastien Ogieri ja Julien Ingrassia, kes lõpetasid päeva kolmandana, kaotust liidritele on 28,7 sekundit.„Peale pikemat pausi naases WRC sari täna tagasi korraliku vaatemänguga ja kindlasti on see eriline tunne, kui saame seda teha kodustel teedel. Osadel katsetel pingutasin rohkem, et saada vahet sisse. Pärastlõunased katsed oli kohati päris rajud. Väga paljunõudev ja keeruline päev oli ja on tunne, et nagu oleks sõitnud terve ralli,“ ütles Tänak Hyundai Motorsport pressiteenistuse vahendusel.

R5 autode arvestuses tegid väga tugeva päeva Egon Kaur ja Silver Simm (Škoda Fabia R5), kes alustasid päeva nende masinate arvestuses liidrikohale tõustes. Päeva esimene pool oli neile üsna sündmusterohke, vaatamata sellele hoidsid nad lõunaks oma arvestuse teist kohta Oliver Solbergi ja Aaron Johnstoni (Škoda Fabia R5) järel. Samadel positsioonidel ka päev lõpetati, Kauri ja Simmi kaotus Solbergile ja Johnstonile on 17,8 sekundit.

Junior WRC sarjas teevad Rally Estonial oma lennukat debüüti MM-sarjas Robert Virves ja Sander Pruul, kes on esiveoliste Ford Fiesta R2 autodega sõidetavas klassis liidrikohal. Päeva esimese poole lõppedes oli eestlastel Junior WRC arvestuses kaksikjuhtimine, kui teisel kohal olid Ken Torn ja Kauri Pannas. Kahjuks lõhkusid nad seitsmendal katsel ühe ja järgmisel teise rehvi. Kaasas oli paraku vaid üks varurehv ja nii pidid Torn ja Pannas ralli selleks päevaks katkestama. Virves ja Pruul lähevad viimasele päevale vastu 11,2 sekundilise eduga lätlaste Martins Sesksi ja Renars Francise ees.

Pühapäeval sõidetakse kokku kuus kiiruskatset, kogupikkusega 84,94 kilomeetri. Kõik kiiruskatsed, kaasa arvatud viimane, Power Stage kus antakse katse viiele kiiremale lisapunkte, on nähtavad otseülekandes Kanal 2 ja Kanal 12 ning postimees.ee vahendusel. Esimene katse stardib kell 7.35 ja Power Stage’ile stardib esimene auto kell 13.18 Pühapäevane stardijärjekord on leitav siit.

Rally Estonia on esmakordselt Eestis toimuv FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse 4.-6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

MASKIDE KANDMINE ON RALLY ESTONIA PEALTVAATAJATELE KOHUSTUSLIK

Koroonaohu tõkestamiseks on maskide kandmine Rally Estonia pealtvaatajatele kohustuslik kogu ralli vältel kõikides pealtvaatamisalades. 

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhi Tiia Luhti ja Rally Estonia korraldusmeeskonna ühise arutelu tulemusel tõdeti, et maskide kandmine on vajalik ja see on pealtvaatajele kohustuslik. Ralli korraldajad on algusest peale rõhutanud ja rõhutavad jätkuvalt – ära tule haigena, liigu oma grupis, püsi oma grupis, desinfitseeri, kanna maski, ära sotsialiseeru!

Ralli korraldajad on kindlustanud, et kui ralli külastajal pole õnnestunud maski endale hankida, siis rallipassiga fännidele jagatakse kaitsemaske kiiruskatsete pealtvaatamisalade sissepääsude juures.

Soovitame rallikülastajatel enda mask kaasa võtta, et aladele sisenemine oleks kiirem ja lihtsam.

“Kui me tahame ühiselt, et Eesti esimene WRC ralli toimuks pealtvaatajate juuresolekul, siis tuleb ilmtingimata rallil maske ka kanda,” lausus ralli direktor Urmo Aava. “Ma loodan ja usun, et kõik rallifännid saavad pikemagi selgituseta aru, mis praegu Eestis ja maailmas toimub ning miks maskide kandmine vajalik on. Kui me nüüd kõik koos veel pingutame ja kõiki ohutusnõudeid täidame, siis on suur lootus, et Eesti näitab kogu maailmale ette, kuidas on võimalik korraldada pealtvaatajatega suurüritusi ka keerulisel ajal.”

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhi Tiia Luhti sõnul võib olukord koroonaviiruse levikuga muutuda väga kiiresti ja ennetav viiruse leviku tõkestamisesse panustamine on väga oluline. “Kuid kohustuslik mask on ainult üks meede, mida me kõik peaksime järgime mitte ainult sel nädalavahetusel Rally Estonial, vaid kogu aeg ka teistel suurematel kogunemistel üle Eesti,” lausus Luht. “Näiteks oleme me koostöös ralli korraldajatega läbi mänginud kogu teekonna, kuidas viiruse levikut rallil   takistakse. Kõigepealt toimub kätedeso, siis on välja arvestatud 30 sekundit, kus inimene kõnnib. Siis ulatatakse talle mask ja alles siis on tema rallipassi kontroll. Kui saate aru, miks 30 sekundit – et käed saaks kuivaks ja et desovahend saaks toimima. Me oleme läbi mõelnud kätepesujaamad, tualettide asetuse. Need on väikesed asjad, aga need on kõik läbi mõeldud ja tehtud.”

Koroonaviiruse leviku ennetamiseks mõeldud kohustused ja käitumissoovitused on mõeldud kõigile, kelle on rallipass ja pääsevad oma kindlaks määratud kiiruskatsete parkimis- ja pealtvaatajaaladesse. Täpsemalt loe juhiseid siit:

https://rallyestonia.ee/pealtvaatajale/uldinfo/kaitumis-ja-turvareeglid2/

______________________________________________________________________________________________________________________________________

RALLY ESTONIA ALAL KEHTIVAD LIIKUMISPIIRANGUD AITAVAD TÕKESTADA KOROONAVIIRUSE LEVIKUT

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestas terviseamet Rally Estonia kiiruskatsete piirkondades 3.-6. septembrini liikumispiirangud, millest kinnipidamist kontrollib kehtestatud rallialadel politsei- ja piirivalveamet.

Piirangutega on iga kiiruskatse ümber määratud liikumispiirangute perimeeter, kuhu pääsevad 3.-6. septembrini vaid kohalikud elanikud, nende nimeliselt eelregistreeritud külalised, riiklike ja kohalike omavalitsuste operatiiv- ja teenindussõidukid, 16 000 rallipassidega pealtvaatajat ning ralli korraldusega seotud personal. Kogu perimeeter on ralli eel ja kiiruskatsete ajal politseinike järelevalve all.

Rallipasside ja lubade omanikud pääsevad piirangualasse vaid neile programmiga ette nähtud parkimis- ja pealtvaatamisalades 2,5 tundi enne vastava kiiruskatse esimese auto starti. Tsooni sisenemisel kontrollitakse rallipassi ostja vastavust isikuttõendava dokumendiga.

Lisainfot ralli korralduse kohta saab ralli korraldaja veebilehelt https://www.rallyestonia.ee/

Loe ka terviseameti korraldust (PDF) ja seletuskirja (PDF).

 

Liikumisvabaduse piirangu piirkonna kaardi lingid:

Otselink kaardirakendusse

Rally Estonia kodulehel – https://www.rallyestonia.com/kohalikule/perimeeter/

Rally Estonia poolt abistab võimalike tekkivate küsimuste puhul – Sirli Essenson –  mobiil 56700236 ja email kohalik5@rallyestonia.ee

Soovime kõigile turvalist rallit!
______________________________________________________________________________________________________________________________________

RALLY ESTONIA INFOPUNKT ON ALATES TEISIPÄEVAST AVATUD TARTU ÜLIKOOLI SPORDIHOONES

Rally Estonia 2020 pressiteade

4.-6. septembril sõidetakse Lõuna-Eestis FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia. Rallile tulevatel pealtvaatajate paremaks teenindamiseks ja info jagamiseks on alates teisipäevast, 1. septembrist kella 12.00 Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4) avatud Rally Estonia ametlik infopunkt.

Foto: Jaanus Ree

Foto: Jaanus Ree

Infopunkti on toimetatud need rallipassid, millele ei ole inimesed Omniva pakiautomaatidesse järele läinud ja need passid, mille saatmine erinevatel põhjustel on viibinud. Samuti lahendatakse kohapeal rallipassidega seotud küsimusi.

Lisaks saab infopunktist infot Rally Estoniat puudutavate küsimuste osas.

Rally Estonia infopunkti avamisajad:

Teisipäev, 1. september 12.00-20.00

Kolmapäev, 2. september 09.00-20.00

Neljapäev, 3. september 09.00-20.00

Reede, 4. september 09.00-20.00

Laupäev, 5. september 09.00-20.00

Rally Estonia on esmakordselt Eestis toimuv FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse 4.-6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel.
______________________________________________________________________________________________________________________________________

ELVA VALLA ETTEVÕTETE RALLY ESTONIA AUHINNALOOSI VÕITJAD ON SELGUNUD!

1. septembril loositi välja terve hulk põnevaid Elva valla ettevõtjate poolt välja pandud auhindu. Auhinnad loositi välja kõigi nende vahel, kes osalesid Elva valla äpis läbiviidud Rally Estonia 2020 ennustusmängus.

Välja loositi järgnevad Rally Estonia ettevõtjate auhinnad:

 • Verevi Motell – 2 Verevi Motelli tassi; 2 x 20€ Elva Seikluspargi kinkekaarti; raamat “Suvituslinn Elva”
 • Elva Keegel ja Resto – Kinkekaart 30€
 • Birchlagoon – Kasemahla joogid
 • Järvemuuseum Akva:rium – 2 x prii perepääse muuseumisse; 1x prii perepääsme koos 1h giiditeenusega (eelnevalt külastus ette registreerida).
 • Elwa Kohvik – 2kg tort vabalt valitud tähtpäevaks
 • Sepa Talu – 1-öine perepuhkus Sepa Talus soodushinnaga 65€ (tavahind 98€), sisaldab majutust 4-le (2 täiskasvanut + 2 last), saun, grillimisvõimalus, tervitusjook
 • PubiÜksteist – 20-eurone kinkekaart

Palju õnne kõigile võitjatele! Teiega võetakse otse ühendust. 

Meeleolu tekitamiseks Rally Estonia eelmise aasta Elva linnakatse video 🙂

______________________________________________________________________________________________________________________________________

SEOSES RALLY ESTONIAGA ON 6. SEPTEMBRIL OSA ELVA KESK TÄNAVAST SULETUD

Elva vallalvalitsuse pressiteade

Seoses Rally Estonia ralliautode tankimisalaga on sel pühapäeval, 6. septembril, suletud autoliikluseks Elvas Kesk tänav lõigus Pargi tänav kuni Põik tänav.

Palume sel päeval ja ka kogu nädalavahetuse olla liikluses ralli toimumise tõttu äärmiselt tähelepanelikud ning järgida ajutisi liiklusmärke.

Rohkem infot Rally Estonia kohta leiate nende kodulehelt: https://rallyestonia.ee/ 

Liiklusskeemi leiate SIIT.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

RALLY ESTONIA ALGUSENI ON JÄÄNUD KÕIGEST 6 PÄEVA!

Kas teadsid, et Rally Estonia alguseni on jäänud kõigest 6 päeva? Täpselt nii! Juba järgmisel nädalal 4.-6. septembril on ees ootamas aasta oodatuim hetk rallisõprade seas. Tulemas on Rally Estonia 2020, kus otseloomulikult on esindatud ka meie maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja!

RALLY ESTONIA 2020

Selle aasta Rally Estonia maailmameistrivõistlustele registreeris 60 võistluspaari, mis võimaldab kindlasti näha Eestis autoralli MM-sarja absoluutset tippu. Võistlejaid on 25 rahvusest ning Rally Estonia on lisaks WRC klassile autoralli maailmameistrivõistluste etapp ka klassidele WRC2, WRC3 ja Junior WRC. Kokku registreerus Rally Estoniale 13 WRC autot. Meie rallimeistrid Martin Järveoja ja Ott Tänak on esindatud Hyundai Motorsport võistkonnas. Samuti R5 klassi autod, mis osalevad WRC2 ja WRC3 klassides on nimekirjas 28 osalejat, sealhulgas ka mitmeid Eesti sõitjaid, kes on pannud end kirja WRC3 klassis.

Eesti sõitjad on: Raul Jeets ja Andrus Toom (Škoda Fabia R5 EVO), Roland Poom ja Erik Lepikson(Ford Fiesta R5), Karl Kruuda ja Austraalia kaardilugeja Dale Moscatt (Volkswagen Polo R5), RainerAus ja Simo Koskinen (Škoda Fabia R5), Egon Kaur ja Silver Simm (Škoda Fabia R5), Priit Koik ja UkuHeldna (Ford Fiesta R5), Georg Linnamäe ja Ukraina kaardilugeja Volodymyr Korsya (Volkswagen PoloR5) ning Gustav Kruuda ja Ken Järveoja (Volkswagen Polo R5). Nad saavad kodus vastasteks R5autode klassi maailma tipu, eesotsas Rally Estonia võitja Mads Ostbergi ja Torsten Erikseni (CitroenDS3 R5), Nikolai Gryazini ja Konstantin Aleksandrovi (Hyundai i20 R5), Oliver Solbergi ja AaronJohnstoni (Volkswagen Polo R5) ja mitmete teistega.

 • FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi nimekirjas 13 WRC autot
 • Kõik WRC tehasemeeskonnad tulevad Eestisse vähemalt kolme autoga
 • Eesti võistkondi on nimekirjas 14

Registreerunute nimekirja leiad SIIT

Elva vald loosis 17. augustil välja kaks Rally Estonia passi nende inimeste vahel, kes osalesid Elva valla äpis loosimängus! Ennustusmängust võttis osa 90 inimest.

Rally Estonia passi võitis endale inimene, kelle e-aadress algab: raiodello. Teise võitja e-aadress algab: kerlin.kahn. Palju õnne võitjatele!

Vaata Rally Estonia ennustusmängu loosimist SIIN

RALLY ESTONIA 2020
______________________________________________________________________________________________________________________________________

RALLY ESTONIA OTSIB VABATAHTLIKKE!

Vabatahtlikke otsitakse piletikontrollpuntide ees olevatesse desojaamadesse, kus jagatakse saabuvale publikule maske ning suunatakse nad käsi desinfitseerima.

Selleks, et järgida Terviseameti ning PPA antud juhiseid COVID-19 viiruse tõkestamiseks on vabatahtlikel oluline roll maailma parima ralli korraldamises.

Otsime vabatahtlikke, kes oleksid vähemalt 16-aastased ning kes saaksid panustada laupäeval ja pühapäeval (5. ja 6. septembril).

Igaüks võib liituda kas üksikult, paarina või kolmeliikmelise tiimina saates kiri tiiu@rallyestonia.ee.

Kuna rallikatsetele ligipääs on politsei ja turvafirma poolt piiratud siis on võimalik alasse enne pealtvaatajate saabumist pääseda vaid kohtunike bussiga. Bussid väljuvad katsetele Tartu Ülikooli spordihoone eest laupäeva ja pühapäeva varahommikul ning toovad pärast töö lõppu Tartusse tagasi. Liitujatele antakse hiljem teada täpsemalt, mis kell buss nende katsele väljub ning tagasi saabub.

Kõik vabatahtlikud on kaitstud töö tegemisel visiiri ning kinnastega, saavad meeneks ralli t-särgi ja nokamütsi, 1 kord päevas sooja süüa, 20 eurot kuluhüvitist ning loomulikult parima tunde sellest, et on olnud osake Eesti esimese WRC etapi korraldustiimist!

Palume kõikidel, kes on valmis vabatahtlike tiimiga liituma, anda sellest teada hiljemalt 30. augustiks tiiu@rallyestonia.ee

______________________________________________________________________________________________________________________________________

ELVA VALLA ETTEVÕTETE AUHINNALOOS!

Elva vald kutsub kõiki seiklema autoralli maailmameister Martin Järveoja sünnilinna Elvasse ning avastama Elva valla elamusi. Läheneva Rally Estonia WRC etapi ootuses loositi välja kaks rallipassi ning nüüd on sul võimalus võita Elva valla ettevõtete auhindu!

Kuni 30. augustini on sul võimalus ennustada Elva valla äpis Martin Järveoja ja Ott Tänaku võidu kohta. Selleks tuleb sul alla laadida Elva valla äpp ning sisestada äpis ennustuskaardile oma ennustuse ja nii osalete Elva valla ettevõtete auhindade loosis! Minge vaadake kindlasti Elva valla äpist järele!

Loosi lähevad järgnevad Rally Estonia ettevõtjate auhinnad:

Video, kus Martin Järveoja räägib oma sünnilinnast Elvast, leiate SIIT

Head loosiõnne kõigile!

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Elva vald kutsub kõiki seiklema autoralli maailmameister Martin Järveoja sünnilinna Elvasse!

Tule seiklema autoralli maailmameister Martin Järveoja sünnilinna Elvasse ning avastama Elva valla elamusi. Läheneva Rally Estonia WRC etapi ootuses loositakse Elva valla äpis välja ka kaks rallipassi.

Juba 4. – 6. septembril vallutavad Elva, Kambja, Kanepi, Otepää ja Tartu teed WRC rallisõitjad. Esmakordselt võõrustab Eesti FIA autoralli maailmameistrivõistlusi, mille raames asuvad etapivõidu eest kodupubliku ees võistlustulle ka Ott Tänak ja Martin Järveoja Hyundai rallitiimi ridades.

Eelmisel aastal koos Ott Tänakuga WRC autoralli maailmameistriks kroonitud Martin Järveoja on pärit Elvast. Järveoja ütles, et üheskoos perega käiakse Elvas ikka loodust nautimas ning sporti tegemas. „Mulle meeldib Elvas seetõttu, et siin on männimetsad ja sportimiseks väga head võimalused. Sünnilinna tulles käin ikka tihti jooksmas või rattaga sõitmas.” Martin eelistab Elvas olles teha sporti kas Tartumaa tervisespordikeskuse radadel või Elvas staadionimetsas.

Järveoja sõnul on just Elva nende pere jaoks see paik, kuhu tulla puhkama ja vaba aega veetma. „Sel aastal saab nautida Elva uuenenud linnasüdant ning lastele meeldib tihti käia Arbi järve ääres purskkaevu vaatamas. Peale selle on Elvas mitu järve, mis tähendab, et suvel on palju erinevaid kohti, kus ujumas käia,” kirjeldas Järveoja. Ta lisas, et soovitab kindlasti kõigil ka ise Elvasse tulla ning huvipakkuvad elamused üles otsida.

Elva valla turismijuht Hemminki Otstavel sõnas, et peale kauni Elva linna leidub põnevaid elamusi kogu vallas ja selle lähiümbruses. „Elva piirkonda tasub avastama tulla aasta ringi. Siit leiavad meeldejäävaid seiklusi ja kosutavaid puhkusevõimalusi nii suured kui ka väikesed, nii matkasellid, kultuurihuvilised kui ka spordifännid.”

Elva valla äpis lähevad loosi ka kaks Rally Estonia rallipassi. Samuti panustavad auhinnafondi Elva valla erinevad ettevõtted. Auhinnad lähevad loosi kõikide nende Elva valla äpi kasutajate vahel, kes osalevad rakenduses toimuvas ennustusmängus. „Äpis palume ennustada kõigil neil, kes soovivad rallipasside loosist osa võtta, missugusele kohale tulevad Martin Järveoja ja Ott Tänak kodusel Rally Estonia WRC etapil,” ütles Elva vallavalitsuse kommunikatsioonijuht Merilyn Säde.

Ta lisas, et rallipasside võitmiseks tuleb ennustusmängus osaleda 10. augustist 16. augusti südaööni ning oluline ei ole see, kas ennustusega pannakse täppi või mitte. „Oluline on lihtsalt oma ennustus kirja panna. Selleks tuleb kõigepealt laadida oma nutiseadmesse Elva valla äpp, kui seda seal veel ei ole, ning registreerida äpis oma nimi ja e-aadress ning otsida üles vastav ennustuskaart. Sinna saab igaüks sisestada oma vastuse ning nii osalebki ta rallipasside loosimises,” kirjeldas Säde.

Kommunikatsioonijuht rõhutas, et kindlasti tuleb äpis profiilisätete all panna kirja oma nimi ja e-aadress, et hiljem oleks võimalik võitjatega ühendust võtta. Kampaania täpsemate reeglitega saab tutvuda Elva valla äpis.

Kui sinu telefonis ei ole veel valla äppi, siis saad selle alla laadida Google Play poest või Apple Store’st.

Rally Estonia WRC etapp, millest võtavad osa ka Martin Järveoja ja Ott Tänak, sõidetakse Lõuna-Eestis, sh Elva vallas, 4.–6. septembril 2020. 

 

Lisainfo:

Merilyn Säde, kommunikatsioonijuht merilyn.sade@elva.ee või tel 5915 1120

Hemminki Otstavel, turismijuht hemminki.otstavel@elva.ee 5635 4033