06.08.2018

Saalihooajaks vormi ehk Elva spordikuu!

Suvesoe on kõrvetanud omajagu ning paras aeg on valmistuda uueks saalihooajaks või siis….järgmiseks rannahooajaks?! Igatahes on käima läinud teist aastat aset leidev Elva spordikuu, mis kätkeb endas treeninguid, võistlusi, sündmusi jne. Veel enam – kõik oma tublid kogutud kilomeetrid saab treeningpäevikusse kirja panna ning lubatud on auhindadegagi premeerida. Nii, et sügiseks vormi!

Juba täna, 6.augustil, leiab aset triatlon Arbi järve ääres, kus start antakse kell 18. Homme kolitakse Konsumi parki, kus saab tutvust teha sellise mänguga nagu boccia. Tegemist on Itaaliast pärit petangiga sarnaneva pallimänguga. 1984.aastast on see paraolümpiamängude spordialade hulgas. Algusajaks ikka kell 18. Nädala teise poolde mahub populaarne selg-kõht-tuhar treening, mis sel korral leiab aset vabas õhus – Arbi järve rannas, kell 19. Kes tunneb huvi, kuidas parendada oma liigeste liikuvust, siis teid oodatakse 10.augustil kell 18 Puiestee 2 judosaali. Sellesse nädalasse mahub veel üks mõnus hommikujooga, kell 9 Arbi järve rannas. Nii saab käesoleva nädala treeningud läbi. Kuid, kes iseseisvalt kilomeetreid kogumas, ärge unustage neid päevikusse kirja panna.

Augusti kolmandasse nädalasse mahub nii mõndagi. Tõelise fenomeni saavutanud discgolf on kindlasti üks spordiala, millega võiks tutvust teha. Kui veel ei ole, siis tuleks sammud seada 13.augustil kell 18 Elva discgolfi parki. Vajalik on eelregistreerimine, saates kirja: marekpi@hotmail.com . Legend räägib, et parim raskus oma keha treenimiseks, oled sina ise. Seda saab ehk katsetada 14.augustil kell 19 Elva Lauluväljakul, kui toimub ringtreening oma keha raskusega. Kui juba innovaatiliste lahenduste peale läks, siis ei puudu see ka sellest nädalast. 15.augustil, kell 18, oodatakse teid Elva linnastaadionil, et teha tutvust BungyPumpiga. Lase ennast üllatada või otsi abi internetist, millega tegemist. Pärast nädala selgroo murdmist, tundub laskmine ja jooks ühes terminis…omamoodi. Kuid selline treening leiab aset 16.augustil, kell 18 Elva Lauluväljakul. Christopher McDougall on kirjutanud raamatu „Jooksjana sündinud“, kus selgub, et inimene on loodud jooksma (2013:75). Kuid kuskilt peaks siiski alustama. Siin ulatab abikäe „Jooksutreeningu ABC“, mis leiab aset 17.augustil Elva linnastaadionil, kell 18. Sellega saab nädalale joone alla tõmmata, et uueks nädalaks kosuda.

Pärast Eesti iseseisvuse taastamise päeva tähistamist, on paras sukelduda uuesti trennimaastikule, sest september on siis juba käega katsuda. 21.augustil, kell 18 on Lauluväljakul ringtreening. Järgmisel päeval saab igaüks leida oma sisemist Kaia Kanepit või Jürgen Zoppi, kirjutades info@elvatennis.eu ja registreerudes algaja täiskasvanu tennisetreeningule. See leiab aset 22.augustil, kell 20 Elva tenniseväljakul ja osalustasu on 5€. Nädala teise poolde mahub reedene maastikuratta treening Tartumaa Tervisespordikeskuses, kell 18, mida võib pidada eelsoojenduseks Elva Tour D´ÖÖ-ks. Laupäeval oodatakse kõiki öise rattasõidu nautijaid kell 21 Elva Kultuurikeskuse parklasse, et ühekoos väikelinna vaikseid tänavaid ja paiku avastada.

Viimane poolik nädal pakub võimalusi, et treeninglainele tagasi saada, kes veel ei ole kuu ajaga rutiini saavutanud. 27.augustil oodatakse paaris harjutama…? Just! Paarisharjutuse treening, kus paarilise leiab kohapealt. Vähemalt on lubatud nii. Treening toimub linnastaadionil, kell 18. Järgmisel päeval saab juba siseruumidesse kolida, kui rauatõstmis treeningule oodatakse Elva jõusaali, kell 18. Nädala selgroogu aitab murda veel üks maastikuratta treening Tartumaa Tervisespordikeskuses, kell 18. Kirsi tordile lisab täiskasvanute rulluisutreening Peedu kergliiklusteel, 30.08, kell 18. Selleks on vajalik eelregistreerimine: priitviks@gmail.com, kohustuslik on kiiver ja varasem kogemus.

Selline see spordikuu sel aastal olema saab. Ära unusta oma kilomeetreid kirja panna treeningpäevikusse. Täpsema info leiad Elva Spordiliidu kodulehelt.