25.08.2020
elvaelamused

Tartu Observatoorium on sobilik koht, kust alustada oma Lõuna-Eesti seiklust!

Kas teadsid, et alates 2013. aastast, mil Eesti esimene satelliit ESTCube 1 Maa orbiidile lennutati, sai Eestist kosmoseriik? Kogu selle põneva kosmilise teekonnaga saab tutvuda Tõraveres Tartu Observatooriumis.

TARTU OBSERVATOORIUM

Tartu Observatoorium on just sobiv paik külastamiseks kõigile kosmosetehnoloogia huvilistele. Kuna tegemist on Tartu Ülikooli koosseisu kuuluva teadus- ja arendusasutusega, kus toimub igapäevaselt ka õppetöö, on kogu õhkkond seal kohe eriliselt põnev ning teadmistest pakatav! Terve augusti vältel on observatooriumi suure teleskoobi torn avatud kõigile huvilistele neljapäevast laupäevani kl 12-16. Samuti on aastaringselt võimalik broneerida ekskursioone, korraldada seminare ning avastada õueatraktsioone. Põneva kosmilise retke jooksul Tartu Observatooriumis saab tutvuda päikesekellaga, päikesesüsteemi maketiga, stellaariumiga ning teostada Põhjamaade suurima, 1.5 m peapeegliga optilise teleskoobiga muutlike tähtede spektraalvaatlusi.  

Tõraveres Tartu Observatooriumi vahetus läheduses paikneb ka National Geographicu kollane aken, mis kuulub ringreisi “Elu kahe maailma piiril” ametlikku teekonda. Seega on Tartu Observatoorium just sobilik koht, kust alustada oma Lõuna-Eesti seiklust!

Rohkem infot:

Kontaktid: +372  696 2510, kosmos@ut.ee