24.08.2018

Veel enne kui kõik on uus septembrikuus…

Suured soojad on tänaseks meenutus ning päris mitmed vihmavalinguid on üle käinud. Puudel lehedki annavad märku, et aeg on taas kuldkollaseks maastik värvida. Koolilapsed loevad päevi, mil taas „tööle“ asutakse. Stop! Nädalajagu suve on veel vähemalt ees ja sellega jõuab palju korda saata, viska pilk peale.

Kui sa tunned, et oled hästi puhanud ja rammu täis, siis tasub see proovile panna sellel laupäeva, 25.augustil, Tartumaa Tervisespordikeskuses, kus toimub Elva Väepäev. Mitmekülgne programm saab alguse kell 12:00, täpsusküti kümnevõistlusega.  Kahjuks algselt lubatud kontsert jääb ära, korraldaja vabandab.

Käsi püsti, kui sa tead, kus asub Rämsi küla? Tead? Tubli, siis oled sa kindlasti laupäevaks juba valmistunud! Kui sa ei tea, siis tuleks nüüd mõne kaardi juurde tormata ja see üles otsida. Asub see meie koduvallas ning peab oma külapäeva 25.augustil, kell 14, seega tasub üles otsida ja külla minna!

Juba traditsiooniks saanud spordikuu on pakkunud mitmekülgseid treeninguid, mistõttu peaks treeningharjumus vaikselt taastuma, kui suvega unustustehõlma vajunud. Selle raames on veel mitmed sündmusi ees, millest saab osa võtta. Üheks selliseks on kindlasti Tour d´ÖÖ, mis sel korral leiab aset 25.augustil. Kõiki rattasõpru oodatakse kell 21:00 Elva Kultuurikeskuse (Kesk 30), parklasse.

Aja oma kahe-kolmerattaline välja, pane tuled külge (pimedas sõites kohustuslik), kiiver pähe ja avastame põnevaid paiku ja kohti, kuhu ehk igapäev asja ei ole.

Öötundidele saab vastu minna aga hoopis iseäraliku sündmusega. Kord aastas süüdatakse muinastulede ööl lõkked, meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid. Merest oleme küll natuke eemal, kuid suursugune Võrtsjärv on samaväärne, mistõttu ootab Järvemuuseum Akva:rium teid muuseumi öökülastusele kui lõkke äärde.

Pühapäev on meil välja pakkuda sama elamusterohke. Alustada võiks jalgpalliga, kui

FC Elva esindusnaiskond kohtub kell 12:00 Nike Arenal FC Kuressaarega. Kell 16 tuleb rutata juba Elva Linnastaadionile, sest siis astuvad jalgpallilahingusse FC Elva esindusmeeskond ja Maardu Linnameeskond.

Kui sport külmaks jätab ja süda kultuuri ihkab, on siin meie pakkumine: Verevi motelli aias toimub algusega kell 18:00, Klassikalise-ja rahvamuusika kontsert, kus üles astuvad Patricio Zoeli, Priit Peterson, Kaisa Kuslapuu ja Evelin Leima. Soovitav on kaasa võtta oma istumisalus ning piletiks vabatahtlik annetus.

Kes laupäeval lõket tegema ei jõua, saab selle elamuse pühapäeval, kell 20, Jõesuu puhkealal, kui toimub Võrtsjärve Tulemuusika ÖÖ, kus esineb ansambel Dagö.

Selline see, võiks öelda suve viimane, nädalavahetus olema saab. Peagi toome teieni hulganisti uusi ja huvitavaid sündmusi, mis sügisel aset leidmas.