Klassiga Elavasse Elvasse

Interaktiivsed muuseumielamused, õpetlikud loodusretked, lõbusad klassiekskursioonid – Elva vald on just see sihtkoht, kuhu tulla oma klassiga õppereisile ning veeta üks elamusi täis päev.

Elva vallas on kolm omanäolist muuseumi – Rõngu Pillimuuseum, Järvemuuseum Akva:rium ja Hellenurme Vesiveski. Hellenurme Veskimuuseumis saad osaleda õpitubades, näha Eesti vanimat töötavat vesiveskit ja tellida söömaaeg, just selline, mis lastele sobib! Rõngu Pillimuuseumis saab lisaks pillidele näha ja uurida erinevast ajastust kõlareid, mikrofone, pillivõimendeid ja efektiplokke. Järvemuuseum Akva:riumis saab näha Eesti suurimad mageveekalade kogu, sekka ka eksootilisemaid liike. Järvemuuseum pakub ka palju õppeprogramme. Ekspositsioon täieneb ja areneb pidevalt, aprillis valmib virtuaalne seiklus „Ekspeditsioon Võrtsjärve veealuses maailmas“, mis võimaldab VR-peaseadmete abil vahetult kogeda ja uurida veealust maailma ja kalu. Samuti on peatselt valmimas uus Amazonase-teemaline väljapanek.

 

Hellenurme Veskimuuseum

 

Hellenurme Veskimuuseum

 

Rõngu Pillimuuseum

 

Rõngu Pillimuuseum

 

Järvemuuseum Akva:rium

 

Järvemuuseum Akva:rium

 

Kase talu koduloomaaias saab uudistada mitmeid eri liiki linde ja loomi, sh eksootilisi loomi. Kokku on Kase talus üle 150 karvase ja sulelise.

Kase talu kodune loomapark

 

Elva Keegel ja Resto on suurepärane koht nii suurtele kui väikestele, kus peale pikka päeva hõrgu toiduga keha kinnitada ning kaaslastega keeglimängus mõõtu võtta.

Elva Keegel ja Resto

 

Elva raudteejaama lähedusest alguse saav kolme kilomeetri pikkune Väike Väerada on üks piirkonna populaarsemaid matkateid. Eriliseks teevad raja sinna paigutatud puuskulptuurid, mis on inspireeritud Eesti muinasjuttudest ning on disainitud kohalike kunstnike poolt. Metsarajale jäävad mitmed puhkekohad ja põnevad atraktsioonid lastele. Väikesele Väerajale on võimalik tellida ka kohalik retkejuht. Grupitoitlustust on võimalik tellida Elva Jaamahoones asuvast kohvikust nimega Kohvik Elwa.

Väike Väerada

 

Vapramäe Loodusmajas võimalik uurida ekspositsiooni õppides loodust tundma läbi erinevate mängude, vaadata loodusraamatuid või õppevahendite abil tegeleda tõsisema uurimustööga. Loodusmaja pakub mitmesuguseid õppeprogramme lasteaiast kuni gümnaasiumini.

Vapramäe Loodusmaja

 

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu matkarajad

 

Põhjala Seebitalu pakub talukülastusi ja töötubasid (näiteks viltseebi valmistamine, kitsepiimaseebi valmistamine seebimassist või seebikivist, seebikarbi või väikeseepide topsi kaunistamine). Lisaks on lastegruppidele haridusprogramm aaretejahi ja meisterdamisega.

Põhjala Seebitalu

 

Skip to content