Koolivaheajaks Elvasse – 6 elavat ideed, mida Elvas sügisel teha

Sügisvaheaeg on käes ning kõigil koolijütsidel on koolist vaba nädal. Meil on Sulle vahvaid ideid ja tegevusi, mida Elvas sel ajal korda saata. Et koolivaheaeg ei mööduks vaid virtuaalmaailmas, on tark idee panna kokku plaan ning tulla Elva valda kaunist loodust nautima ning seiklema.  Lastega peresid ootab Veskimuuseum, matkarajad, Elva discgolfipark ja mitmed muud põnevad tegevused. Kindlasti ole ka osa suurest Elva miljoni klubist ning salvesta oma liigutud kilomeetrid Strava äpiga.

1) Veskiemand Mae ja puutöömeister Ronald ootavad peresid sügiskoolivaheajal, kolmapäevast reedeni (27.-29.10) Hellenurme Veskimuuseumisse. Tule meisterda oma kätega nõu veski Värkskojas, uudista ringi Veskikojas või maiusta Leivakojas! Veskimuuseum ootab koolivaheajal avastama kolmapäeval, neljapäeval ja reedel (puutöötuba kl 12.00 ja 15.00, veskiekskursioon kl 14.00). Hind: 20 €/külaline, 35 €/laps+täiskasvanu, 50 €/perepilet. Kui soov on vaid veskit avastada, on veskiekskursiooni hind 25 EUR/pere (K, N, R kl 14.00). Leivakojas on avatud ka puhvet. Vajalik on etteregistreerimine, vastuvõtt toimub vaid nendel päevadel ja kellaaegadel. Kontakt mae@veskumuuseum.ee, tel +372 5205 1422.

 

Foto: Moonika Einaste

2) Sääniku talu ootab kõiki seiklushuvilisi ca 5 km retkele ohvriallikale. Looduskaunis matkarada kulgeb läbi metsa ja pakub kaunist vaadet Kavilda Ürgorule. Retke lõpus jõutakse Kavilda Ohvriallikale, kus saab kosutada end allikaveega. Seejärel suundutakse tagasi Säänikule, kus ootavad ees kosutav supp ning maitsev pirukas. Kui energiat veel ülegi, saab edasi lustida mänguväljakul või madalseiklusrajal. Kindlasti teavita Sääniku talu pererahvast ette ning riietu vastavalt ilmale. Kontakt 5665816 või meili teel: rutt.tuvike@mail.ee.

Foto: Madli Tuvike

3) Verevi motell ootab koolivaheajal peresid looduskaunisse männilinna! Tule külla, naudi head sööki ja loodust ning tee tutvust keeglimänguga Elva Keegel ja Restos. Tulevaks koolivaheaja nädalaks on Verevi motell kokku pannud kuldse pakkumise, mis sisaldab: kolmeinimese tuba (lisavoodi võimalus); maitsvat buffet-hommikusööki; jalgratta või rulluisu renti; keeglimängu Elva Keegel ja Restos; voucherit -10% meeliülendavale õhtusöögile Elva Keegel ja Restos; kohv teele kaasa; tasuta wifi ja parkimine.

4) Kindlasti tasub avastada Vapramäe matkarada– Vapramäe lasterada (1,6 km) või looduse õpperada (3,5 km). Lasterada on lühike, kuid künkliku maastiku ja järskude tõusudega, mis lisavad põnevust ja seikluslikkust. Puudel asuvate kollaste joontega tähistatud raja läbimiseks kulub umbes 1-2 tundi . Raja algus- ja lõpp-punkt asub Vapramäe Peedu-poolses parklas.  Vapramäe looduse õpperaja pikkus on 3,5 km. Looduse õpperada on tähistatud valge-punane-valge tähisega puudel. Raja kaardi leiad siit.

5) Väike Väerada on Elva raudteejaama vahetust lähedusest alguse saav 3 km pikkune matkarada, mis on üks piirkonna populaarsemaid matkateid. Ühtlasi on see ka hiljuti läbinud uuenduskuuri. Eriliseks teevad raja sinna paigutatud puuskulptuurid, mis on inspireeritud Eesti folkloorist ning disainitud kohalike kunstnike poolt. Rada on lineaarse kujuga ning valdavalt läbitav aastaringselt. Rada sobib igas vanuses matkasõpradele aga eelkõige lastele, kuna rajal on puhkekohti ning lastele mõeldud atraktsioone. Rada võib olla keeruline läbida raske lapsevankriga.

Foto: Marko Hõrak

6) Elvas Mahlamäel asub 18 korviga Sportland Prodigy Discgolf Park, kuhu on oodatud kõik, kellele vähegi meeldib discgolfi mängida, aga ka need, kes seda veel proovinud ei ole. Mitmekesisel metsamaastikul looklev 2,7 km pikkune rada ootab kõiki huvilisi aktiivselt looduses aega veetma. Kohapeal ketaste laenutust ei toimu. Kettaid saab laenutada Tartumaa Tervisespordikeskusest hinnakirja alusel.

LIITU UUDISKIRJAGA

Skip to content