Tartu 2024 Elva vallas

Tartu koos Lõuna-Eestiga kannab 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Siit leiad ülevaate kõikidest Elva vallas toimuvatest Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sündmustest. Tutvu kogu programmiga: www.tartu2024.ee

1. märts – 1. september Elva 60 sekundi Filmi Festival

Asukoht: Konguta Rahvamaja
Kirjeldus: Igaüks võib olla filmilooja – meil kõigil on ju kaamerad ja nutitelefonid ning oskused seda kasutada. Festival julgustab jutustama visuaalseid lugusid ning olema oma ideedes leidlik ja loov. Jäädvusta oma mõtteid ja tee sellest 60 sekundiline film! Festivaliga võimestatakse just noori läbi positiivse õpikogemuse, avardatakse silmaringi, avatakse inimeste meeli loovusele ja leidlikkusele ning suurendatakse sotsiaalset sidusust.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

Foto: Pexels

Foto: Kayvo Kroon

27.-28. märts XVI Mitteteatrite Festival

Asukoht: Elva Kultuurikeskus
Kirjeldus: Tule ja naudi teatrikunsti laste ja noorte esituses! Kahe päeva jooksul jõuab lavale umbes 30 etendust ja lühinäidendit. Elvas toimuv Mitteteatrite Festival on traditsiooniline ja oodatud sündmus Lõuna-Eesti näitemänguhuviliste laste, noorte ja juhendajate poolt. Mitteteatrite Festival on välja kasvanud Elva näitemängupäevadest, mille traditsioon ulatub 1996. aastasse.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

4. mai Noorte kaasaegse kunsti aasta

Asukoht: Elva keskväljak 
Kirjeldus: Sel päeval on noored oodatud Elva linnasüdamesse tänavakunsti peole, kus igaüks saab proovida, kas ja kui palju on temas tänavakunstnikku. Päeva jooksul loodud maalidest avatakse linnaruumis näitus ning publikul on võimalik valida ka oma lemmikud, mida kasutatakse Elva Gümnaasiumi seinamaali kavandis.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

Foto: Andrus Liivamäe

Foto: Andrus Liivamäe

Foto: Adam Illingworth

12. mai 42. Tartu Maastikumaraton

Asukoht: Tartumaa Tervisespordikeskus
Kirjeldus: Kevadhooaja suurima rahvaspordiüritusena tuntud Tartu Maastikumaraton tutvustab osalejatele kauneid Lõuna-Eesti metsateid. Maastikujooksu distantside valikus on 42 km, 21 km, 10 km ja 5 km. Kolmele lühemale distantsile on oodatud ka kepikõndijad ja jalutajad.
Piletiinfo: osavõtutasud alates 21 eurost
Üritus Facebookis 

18. mai Kodutuled köidavad 

Asukoht: Elva Kultuurikeskus
Kirjeldus: Elva valla Konguta piirkonna omapära tuuakse esile läbi erinevate inimeste lugude, praktiliste töötubade ja kunstilise lavastuse. Selles loos on igaühele äratundmist ja armsale kodukohale omast ilu. Etenduses kasutatakse kohaliku luuletaja Aino Koppa luuleridu ning kesksed teemad on kodu ja kestmine aegade voolus – kodutuled on need, mis köidavad omavahel minevikku, olevikku ja tulevikku.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis

Foto: erakogu

Foto: Pexels

18. mai – 17. august Jaapani metsakümblus

Asukoht: Illi telkimisala
Kirjeldus: Jaapani metsakümblusretke jooksul liigutakse ühiselt looduses ühe tunni jooksul, millele järgneb tund aega arutelu kogetu üle. Üritus on suunatud kõikidele täiskasvanutele, kes on võimelised looduses iseseisvalt liikuma. Jaapanist pärit metsakümblus on pikk traditsioon, mille positiivset mõju inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele on põhjalikult uuritud. Kuna tänases ühiskonnas on just noorte vaimse tervise olukord murettekitav, soovitakse anda eelkõige võimalus õpetajatele, noorsootöötajatele ja lapsevanematele tutvuda meetodiga, mille abil saaks noorte vaimset tervist parandada.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

19. mai Filter Spordisarjad Elvas

Asukoht: Elva linn
Kirjeldus: Suvi täis liikumist! Erinevad ratta- ja rulluisusõitude distantsid looduskaunis Elvas ootavad osalema.
Piletiinfo: 20-60 eurot
Rullituur Facebookis
Rattapäev Facebookis →

Foto: Kaspar Kivistik

Foto: erakogu

27. mai – 1. juuni RUA tänavakunstifestival #Elva

Asukoht: Elva vald
Kirjeldus: Üle Elva valla luuakse avalikku ruumi seinamaalingute kujul kunstisaal. Visuaalkunst viiakse küladesse ja alevikesse, et mitmekesistada avalikku ruumi, pöörata tähelepanu väikepaikadele ning tutvustada kohalikke ja välismaised kunstnikke ja nende loomingut. Maalinguteks valitakse välja üheksa ligipääsetavat ja nähtavas asukohas paiknevat objekti. Toimuvad ka erinevad töötoad, mille raames saavad noored tutvuda tänavakunsti sihipärase ja mõtestatud sõnumi loomisega.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

8. juuni Rõngu kandi viie tee puhvetite päiv 

Asukoht: Rõngu
Kirjeldus: Oma koduväravad avavad Elva valla Rõngu kandi puhvetipidajad, et kutsuda kõiki hea toidu austajaid maitsma erinevaid hõrgutisi ja osa saama mõnusatest tegevustest. Lisaks hääle toidule kostitatakse sind ka kodusoojuse ja külalislahkusega. Puhvetitepäival saad külastada ainult selleks üheks päevaks oma kauni koduhoovi avanud puhveteid, kus lisaks erilistele ja maalähedastele maitseelamustele saad nautida ka koduaedade ilu, teha käsitööd ja kuulata head muusikat – lõbusaid tegevusi jagub kogu perele.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

Foto: erakogu

Foto: Tartu 2024

8. juuni-24. august Elva SuveStriim 

Asukoht: Arbi järve rannapromenaad
Kirjeldus: Eesti DJ-de paremik annab Elvas sumedatele suveõhtutele õige rütmi! Maalilise Arbi järve kaldal kraamivad oma plaadikohvrid välja Eesti parimad DJ-d, kelle käe all löövad rand ja rannapromenaad imeliselt helisema. Kuuel õhtul juunist augustini muutub Arbi järve äärne melomaanide, tantsuhuviliste ja niisama-suvitajate meelispaigaks. Kui sa aga ise Elvasse kohale ei jõua, keera käima veebiotseülekanne. Kõik etteasted kantakse otse üle ja salvestatakse – nii on tükike sooja suvelummust ka kõige pimedamal ja kõledamal ajal kõigest nupuvajutuse kaugusel!
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

24. juuni Uuspärimusfestival “Anda ja Kanda”

Asukoht: Soo talu
Kirjeldus: Uuspärimusfestival “Anda ja Kanda” keskendub põlvkondade vaheliste oskuste jagamisele ja eheda pärimuse sidumisele tänapäevaga. Kõlab kaasaegne ja ajatu pärimusmuusika ning tänavu on peaesinejaks Zetod. Festivalil seotakse omavahel vana ja uus, pärimus ja tänapäev ning taaselustatakse vanu jaanitraditsioone. Toimuvad mitmesugused vanu pärimust edasi kandvad, aga ka põnevaid kaasaegseid elamusi pakkuvad töötoad. Lisaks võõrustavad piirkonna loomeettevõtjad ka hea toidu ja käsitööga. 
Piletiinfo: 12-20 eurot
Üritus Facebookis →

Foto: Margus Ainsalu

Foto: Marko Hõrak

26. juuni-31. juuli KultuuriKolmapäevad

Asukoht: Elva keskväljak
Kirjeldus: Igal kolmapäeva õhtul kell 19 tule Elva keskväljakule ja saa osa kultuursest kolmapäevast. Sul on võimalik sattuda kas kontserdile, luuleõhtule, kohtumisele huvitava inimesega või hoopiski kinno.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis →

29. juuni-10. juuli Sisevete Festival

Asukoht: Võrtsjärv, Peipsi järv ja Tartu linn
Kirjeldus: Selleks, et Peipsi järve ja Võrtsjärve tähtsust veelgi rohkem esile tuua, korraldatakse 12 päevane sisevete seiklus kahel suurjärvel ja neid ühendaval Emajõel. Toimuvad üritused erinevates randumiskohtades ja sadamates, korraldatakse õpitubasid ja võistlusi, toimub kultuuriprogramm ning valmistatakse ja maitstakse ka piirkonnale omaseid roogasid. Festivali eesotsas seilavad ajaloolised laevad – lodi Peipsi järvel ja kale Võrtsjärvel ning kokku saadakse Tartus ühisel veeparaadil.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis →

Foto: Katrin Karu

Foto: Jaak Jänes

26.-27. juuli Eesti Liikumis- ja Heaolufestival 

Koht: Elva keskväljak ja Tartumaa Tervisespordikeskus
Kirjeldus: Elva linnas juba kolmandat korda toimuv Eesti Liikumisfestival võtab tänavu fookusesse heaolu. Erakordsel Eesti Liikumis- ja Heaolufestivalil näed ja kuuled, et heaolu ei tähenda ainult sporti ja teraapiavorme, vaid igaüks saab enda füüsilist ja vaimset tervist toetada harrastades just endale sobivaid meelistegevusi. Sind ootab ees Sõltumatu Tantsu Maraton, Pärnu Linnaorkestri kontsert koos üllatusliku kaasartistiga ning põnev heaolulinnak Elva linnasüdames, kus uudistada ja kuulata erinevaid esinejaid ja praktikuid.
Piletiinfo: Tasuta v.a. kontsert
Üritus Facebookis 

9.-10. august Sümpoosion “Kunst loob lähedust”

Asukoht: Palupera Põhikool
Kirjeldus: Sümpoosioni esimese päeva keskmes on erinevad viisid, kuidas kunsti abil laste sotsiaalseid oskusi arendada. Avatud arutelude ja töötubade raames kohtuvad teadlased, praktikud ja kohalik kogukond. Osalejatel avaneb võimalus kuulda uuematest arengutest, tutvuda põnevate õppematerjalidega, koguda inspiratsiooni, jagada oma teadmisi ning luua väärtuslikke uusi kontakte valdkondade üleselt. Teisel päeval toimub põnev perepäev, kus on võimalik osaleda erinevates töötubades ja koostegemistes. Sümpoosion ja perepäev on osa suuremast projektist, mille raames avatakse 8. augustil Tartu Kunstimuuseumis kaasaegse kunsti näitus „Viltuse maja saladused“.
Piletiinfo: Sümpoosion piletiga, perepäev tasuta
Üritus Facebookis →

Foto: Mana Kaasik

Foto: Maria Kilk

9.-10. august Eesti Hip Hop Festival 

Asukoht: Tartumaa Tervisespordikeskus
Kirjeldus: Eesti Hip Hop Festival toimub tänavu juba 18. korda. Publiku ette jõuab nii kohalik raudvara kui ka tulevikutähed. Esinevad 5MIINUST, GENKA, AZMA, BAD ART, KIROT, NKN, DEW8, MESABBY, JONTS ning nimekiri täieneb veelgi. Lisaks muusikale on Eesti HipHop Festivali programmis oma kindlal kohal ka Peltareiv, Ballzy Tänavakoss, Graffitijam, Tantsuvõistlus, Open Mic, Huumoriklubi ja Eesti hiphop karaoke.
Piletiinfo: 40 eurot
Üritus Facebookis →

15. august Kontserdisari “Sõstrapõõsaste vahel” – Mari Jürjens ja Aivar Surva

Asukoht: Taku talu
Kirjeldus: Kontserdisari “Sõstrapõõsaste vahel” jätkab ka 2024. aasta suvel. Taas avab üks lahke Puhja piirkonna pere publiku jaoks oma õuevärava. Nagu võluväel muutub koduõu üheks õhtuks kontserdipaigaks ja õhtuhämaruses haarab külastajaid meeliköitev muusika. Sel korral musitseerib tundeline lauljatar, näitleja ja laulukirjutaja Mari Jürjens, keda saadab muusik Aivar Surva. 
Piletiinfo: 11-14 eurot, kuni 11. aastastele (k.a) sissepääs tasuta
Üritus Facebookis →

Foto: Erik Riikoja

Foto: Olga Osjen

24. august Suur Elva Toidutänav 

Asukoht: Elva linn, Kesk tänav ja keskväljak
Kirjeldus: Elva Kesk tänav täitub esmakordselt rikkaliku söögi- ja joogivalikuga. Viimaseid trende tänavatoidust – Ukraina köögist Itaalia gelatodeni – pakuvad Eesti ja lähiriikide ratastel toiduvalmistajad. Suur Elva Toidutänav pakub nii peenemaid maitseelamusi kui ka juba tavaks saanud lemmikuid. Kokku on oodata Elva toidufestivalile üle 50 söögipakkuja. Lisaks maitsvale kõhutäitele saab ka vaimutoitu! Sündmuse kontsert- ja meelelahutusprogrammi panevad koostöös korraldajatega kokku Elva valla noored. 
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis →

14. september Silver Sepa kontsert ”Lõuna-Eesti kuuride ülemhelid”

Asukoht: Hellenurme Veskimuuseum
Kirjeldus: Mitu oktavit on lakaredelil? Kas jalgrattakodarad võivad heliseda kui kirikukellad? Kui karuselt kõlab jahimehesuusk? Millest laulab vikat, kui teda viiulipoognaga puudutada? Kas kõbla vaid klobiseb ja äke vaid ägiseb? Nendele küsimustele otsib Silver vastust andes hääle kauaks
kuuri unustatud tööriistadele ja luues laule, mis peegeldavad ajavoolu ja inimese hinge läbi Lõuna-Eesti kuuride rahutu vaikelu.
Piletiinfo: 16.50 eurot
Üritus Piletilevis →

Foto: erakogu 

Foto: erakogu

29. september LilleLahing

Asukoht: Jasso talu
Kirjeldus: LilleLahing on meelelahutuslik etendus, kus publiku silme all valmivad Eestis kasvatatud lilledest ja looduslikest materjalidest kimbud, mida saab kohe oksjoni korras kaasa osta. Lisaks pakutakse müügilettidelt kaasaostuks ka lilledega seotud tooteid. Eraldi on olemas lasteala ja meesteala ning kodukohvikus valmivad erinevad lillelised toidud. Päeva saadab lillemuusika ning õhtu kulmineerub tantsupeoga.
Piletiinfo: 5-15 eurot
Üritus Facebookis →

LIITU UUDISKIRJAGA

Skip to content