Tartu 2024 Elva vallas

Tartu koos Lõuna-Eestiga kannab 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Siit leiad ülevaate kõikidest Elva vallas toimuvatest Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sündmustest. Tutvu kogu programmiga: www.tartu2024.ee

1. märts – 1. september Elva 60 sekundi Filmi Festival

Asukoht: Konguta Rahvamaja
Kirjeldus: Igaüks võib olla filmilooja – meil kõigil on ju kaamerad ja nutitelefonid ning oskused seda kasutada. Festival julgustab jutustama visuaalseid lugusid ning olema oma ideedes leidlik ja loov. Jäädvusta oma mõtteid ja tee sellest 60 sekundiline film! Festivaliga võimestame just noori läbi positiivse õpikogemuse, avardame oma silmaringi, avame inimeste meeled loovusele ja leidlikkusele ning suurendame sotsiaalset sidusust.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

27.-28. märts XVI Mitteteatrite Festival

Asukoht: Elva Kultuurikeskus
Kirjeldus: Tule ja naudi teatrikunsti laste ja noorte esituses! Kahele päevale mahub umbes 30 etendust ning lavale jõuavad lühinäidendid üle Lõuna-Eesti. Elvas toimuv Mitteteatrite Festival on traditsiooniline ja oodatud sündmus Lõuna-Eesti näitemänguhuviliste laste, noorte ja juhendajate poolt. Mitteteatrite Festival on välja kasvanud Elva näitemängupäevadest, mille traditsioon ulatub 1996. aastasse.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis

12. mai 42. Tartu Maastikumaraton

Asukoht: Tartumaa Tervisespordikeskus
Kirjeldus: Kevadhooaja suurima rahvajooksuna tuntud Tartu Maastikumaraton tutvustab osalejatele kauneid Lõuna-Eesti metsateid. Maastikujooksu distantside valikus on 42 km, 21 km, 10 km ja 5 km. Kolmele lühemale distantsile on oodatud ka kepikõndijad ja jalutajad.
Piletiinfo: 21-41 eurot
Üritus Facebookis 

18. mai Kodutuled köidavad 

Asukoht: Elva Kultuurikeskus
Kirjeldus: Elva valla Konguta piirkonna omapära tuuakse esile läbi erinevate inimeste lugude, praktiliste töötubade ja kunstilise lavastuse. Selles loos on igaühele äratundmist ja armsale kodukohale omast ilu. Etenduses kasutatakse kohaliku luuletaja Aino Koppa luuleridu ning kesksed teemad on kodu ja kestmine aegade voolus – kodutuled on need, mis köidavad omavahel minevikku, olevikku ja tulevikku.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis

18. mai – 17. august Jaapani metsakümblus

Asukoht: Illi telkimisala
Kirjeldus: Jaapani metsakümblusretke jooksul liigutakse ühiselt looduses ühe tunni jooksul, millele järgneb tund aega arutelu kogetu üle. Üritus on suunatud kõikidele täiskasvanutele, kes on võimelised looduses iseseisvalt liikuma. Jaapanist pärit metsakümblus on pikk traditsioon, mille positiivset mõju inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele on põhjalikult uuritud. Kuna tänases ühiskonnas on just noorte vaimse tervise olukord murettekitav, soovime anda eelkõige võimaluse õpetajatele, noorsootöötajatele ja lapsevanematele tutvuda meetodiga, mille abil saaks noorte vaimset tervist parandada.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

19. mai Filter Spordisarjad Elvas

Asukoht: Elva linn
Kirjeldus: Suvi täis liikumist! Erinevad ratta- ja rulluisusõidute distantsid looduskaunis Elvas ootavad osalema.
Piletiinfo: 20-60 eurot
Üritus Facebookis

27. mai – 1. juuni RUA tänavakunstifestival #Elva

Asukoht: Elva vald
Kirjeldus: Üle Elva valla luuakse avalikku ruumi seinamaalingute kujul kunstisaal. Visuaalkunst viiakse küladesse ja alevikesse, et mitmekesistada avalikku ruumi, pöörata tähelepanu väikepaikadele ning tutvustada kohalikke ja välismaised kunstnikke ja nende loomingut. Maalinguteks valitakse välja üheksa ligipääsetavat ja nähtavas asukohas paiknevat objekti. Toimuvad ka erinevad töötoad, mille raames saavad noored tutvuda tänavakunsti sihipärase ja mõtestatud sõnumi loomisega.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

8. juuni Rõngu kandi viie tee puhvetite päiv 

Asukoht: Rõngu
Kirjeldus: Oma koduväravad avavad Elva valla Rõngu kandi puhvetipidajad, et kutsuda kõiki hea toidu austajaid maitsma erinevaid hõrgutisi ja osa saama mõnusatest tegevustest. Lisaks hääle toidule kostitatakse sind ka kodusoojuse ja külalislahkusega. Puhvetitepäival saad külastada ainult selleks üheks päevaks oma kauni koduhoovi avanud puhveteid, kus lisaks erilistele ja maalähedastele maitseelamustele saad nautida ka koduaedade ilu, teha käsitööd ja kuulata head muusikat – lõbusaid tegevusi jagub kogu perele.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

8. juuni-24. august Elva SuveStriim 

Asukoht: Arbi järve rannapromenaad
Kirjeldus: Eesti DJ-de paremik annab Elvas sumedatele suveõhtutele õige rütmi! Maalilise Arbi järve kaldal kraamivad oma plaadikohvrid välja Eesti parimad DJ-d, kelle käe all löövad rand ja rannapromenaad imeliselt helisema. Kuuel õhtul juunist augustini muutub Arbi järve äärne melomaanide, tantsuhuviliste ja niisama-suvitajate meelispaigaks. Kui sa aga ise Elvasse kohale ei jõua, keera käima veebi-otseülekanne. Kõik etteasted kantakse otse üle ja salvestatakse – nii on tükike sooja suvelummust ka kõige pimedamal ja kõledamal ajal kõigest nupuvajutuse kaugusel!
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis 

24. juuni Uuspärimusfestival “Anda ja Kanda”

Asukoht: Soo talu
Kirjeldus: Uuspärimusfestival “Anda ja Kanda” keskendub põlvkondade vaheliste oskuste jagamisele ja eheda pärimuse sidumisele tänapäevaga. Kõlab kaasaegne ja ajatu pärimusmuusika ning tänavu on peaesinejaks Zetod. Festivalil seotakse omavahel vana ja uus, pärimus ja tänapäev ning taaselustatakse vanu jaanitraditsioone. Toimuvad mitmesugused vanu pärimust edasi kandvad, aga ka põnevaid kaasaegseid elamusi pakkuvad töötoad. Lisaks võõrustavad piirkonna loomeettevõtjad ka hea toidu ja käsitööga. 
Piletiinfo: 12-20 eurot
Üritus Facebookis →

26. juuni-31. juuli KultuuriKolmapäevad

Asukoht: Elva keskväljak
Kirjeldus: Igal kolmapäeva õhtul kell 19 tule Elva keskväljakule ja saa osa kultuursest kolmapäevast. Sul on võimalik sattuda kas kontserdile, luuleõhtule, kohtumisele huvitava inimesega või hoopiski kinno.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis →

29. juuni-10. juuli Sisevete Festival

Asukoht: Võrtsjärv, Peipsi järv ja Tartu linn
Kirjeldus: Selleks, et Peipsi järve ja Võrtsjärve tähtsust veelgi rohkem esile tuua, korraldatakse 12 päevane sisevete seiklus kahel suurjärvel ja neid ühendaval Emajõel. Toimuvad üritused erinevates randumiskohtades ja sadamates, korraldatakse õpitubasid ja võistlusi, toimub kultuuriprogramm ning valmistatakse ja maitstakse ka piirkonnale omaseid roogasid. Festivali eesotsas seilavad ajaloolised laevad – lodi Peipsi järvel ja kale Võrtsjärvel ning kokku saadakse Tartus ühisel veeparaadil.
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis →

26.-27. juuli Eesti Liikumis- ja Heaolufestival 

Koht: Elva linnasüda ja Tartumaa Tervisespordikeskus
Kirjeldus: Elva linnas juba kolmandat korda toimuv Eesti Liikumisfestival võtab tänavu fookusesse heaolu. Erakordsel Eesti Liikumis- ja Heaolufestivalil näed ja kuuled, et heaolu ei tähenda ainult sporti ja teraapiavorme, vaid igaüks saab enda füüsilist ja vaimset tervist toetada harrastades just endale sobivaid meelistegevusi. Sõltumatu Tantsu Maraton, Pärnu Linnaorkestri kontsert koos üllatusliku kaasartistiga ning põnev heaolulinnak Elva linnasüdames, kus uudistada ja kuulata erinevaid esinejaid ja praktikuid.
Piletiinfo: Tasuta v.a. kontsert
Üritus Facebookis 

9.-10. august Sümpoosion “Kunst loob lähedust”

Asukoht: Palupera Põhikool
Kirjeldus: 9. augustil toimuva sümpoosioni keskmes on erinevad viisid, kuidas kunsti abil laste sotsiaalseid oskusi arendada. Temaatilise ülesehitusega avatud arutelude ja töötubade raames kohtuvad erinevate valdkondade teadlased, praktikud ja kohalik kogukond. Osalejatel avaneb võimalus kuulda uuematest arengutest, tutvuda põnevate õppematerjalidega, koguda inspiratsiooni, jagada oma teadmisi ning luua väärtuslikke uusi kontakte valdkondade üleselt. 10. augustil toimub põnev perepäev, kus on võimalik osaleda erinevates töötubades ja koostegemistes. Mitmed tegevused on uued ja ainulaadsed. Saab katsetada, avastada, õppida ja lustida – kõik on oodatud! Sümpoosion ja perepäev on osa suuremast projektist, mille raames avatakse 8. augustil Tartu Kunstimuuseumis kaasaegse kunsti näitus lastele pealkirjaga „Viltuse maja saladused“.
Piletiinfo: Sümpoosion piletiga, perepäev tasuta
Üritus Facebookis →

9.-10. august Eesti Hip Hop Festival 

Asukoht: Tartumaa Tervisespordikeskus
Kirjeldus: Eesti Hip Hop Festival toimub tänavu juba 18. korda. Publiku ette jõuab nii kohalik raudvara kui ka tulevikutähed. Esinevad 5MIINUST, GENKA, AZMA, BAD ART, KIROT, NKN, DEW8, MESABBY, JONTS ning nimekiri täieneb veelgi. Lisaks muusikale on Eesti HipHop Festivali programmis oma kindlal kohal ka Peltareiv, Ballzy Tänavakoss, Graffitijam, Tantsuvõistlus, Open Mic, Huumoriklubi ja Eesti hiphop karaoke.
Piletiinfo: 40 eurot
Üritus Facebookis →

15. august Kontserdisari “Sõstrapõõsaste vahel” – Mari Jürjens ja Aivar Surva

Asukoht: Taku talu
Kirjeldus: Kontserdisari “Sõstrapõõsaste vahel” jätkab ka 2024. aasta suvel. Taas avab üks lahke Puhja piirkonna pere publiku jaoks oma õuevärava. Nagu võluväel muutub koduõu üheks õhtuks kontserdipaigaks ja õhtuhämaruses haarab külastajaid meeliköitev muusika. Sel korral musitseerib tundeline lauljatar, näitleja ja laulukirjutaja Mari Jürjens, keda saadab muusik Aivar Surva. 
Piletiinfo: 11-14 eurot, kuni 11. aastastele (k.a) sissepääs tasuta
Üritus Facebookis →

24. august Suur Elva Toidutänav 

Asukoht: Elva linn, Kesk tänav ja keskväljak
Kirjeldus: Elva Kesk tänav täitub esmakordselt rikkaliku söögi- ja joogivalikuga. Viimaseid trende tänavatoidust – Ukraina köögist Itaalia gelatodeni – pakuvad Eesti ja lähiriikide ratastel toiduvalmistajad. Suur Elva Toidutänav pakub nii peenemaid maitseelamusi kui ka juba tavaks saanud lemmikuid. Kokku on oodata Elva toidufestivalile üle 50 söögipakkuja. Lisaks maitsvale kõhutäitele saab ka vaimutoitu! Sündmuse kontsert- ja meelelahutusprogrammi panevad koostöös korraldajatega kokku Elva valla noored. 
Piletiinfo: Tasuta
Üritus Facebookis →

29. september LilleLahing

Asukoht: Jasso talu
Kirjeldus: LilleLahing on meelelahutuslik etendus, kus publiku silme all valmivad Eestis kasvatatud lilledest ja looduslikest materjalidest kimbud, mida saab kohe oksjoni korras kaasa osta. Lisaks pakutakse müügilettidelt kaasaostuks ka lilledega seotud tooteid. Eraldi on olemas lasteala ja meesteala ning kodukohvikus valmivad erinevad lillelised toidud. Päeva saadab lillemuusika ning õhtu kulmineerub tantsupeoga.
Piletiinfo: 5-15 eurot
Üritus Facebookis →

Noorte kaasaegse kunsti aasta

Pisut kannatust, täpsem info siin juba peagi!

Foto: Andrus Liivamäe
Foto: Arhitektuurimuuseum
Arhituur

Pisut kannatust, täpsem info siin juba peagi!