Vapramäe Loodusmaja

Matk

Vapramäe loodusmaja asub Tartumaal, Nõo vallas, Jõhvi-Tartu-Valga maantee Vapramäe bussipeatuse vahetus läheduses.

Loodusmaja on taotluslikult ehitatud tagasihoidlikuks, et kogu interjööri võimalikult loodussõbralikult sobida. Kui õhtuti on näha vaid akendeta rohekashalli küüni, siis päeval võib imetleda maja külgedel asuvaid täispikkuses aknaid, mis saab silmale nähtavaks pärast luukide avamist.

Seest on loodusmaja aga väga kaasaegselt sisustatud, alustades ruumikatest õppeklassidest ja lõpetades õhkvesi-soojapumbal töötava küttesüsteemiga. Seinad on lubjakivi kattega ning põrandat kaunistab nii puit kui kivi.
Loodusmaja on piisavalt suur, et vastu võtta kooli- ja lasteaialapsi, peresid ning loodushuvilisi gruppe, samas piisavalt väike, et end siin tunda koduselt ja mugavalt. Kogu ekspositsioon on loodud looduse uurimiseks ja avastamiseks nii suurtele kui väikestele. Loodusmaja alumisel korrusel asuvas õppeklassis avanevad vaated kolmest suurest aknast loodusesse ja sealtoimuvasse. Lisaks saab erinevate õppevahendite abil tegeleda tõsisema uurimustööga.

Maja ülemisel korrusel saab loodust tundma õppida läbi erinevate mängude, viktoriinide ja katsetamiste läbi. Ülemisel korrusel asub pisike raamatukogu, mida kõik soovi korral külastada võivad.
Loodusmaja ruumides saab läbi viia loodusõppetunde, seminare, koolitusi, nõupidamisi. Soovi korral saab kasutada data-projektorit, pabertahvlit ja kontoritarbeid. Ruume on võimalik rentida keskkonnahariduslike ürituste tarbeks. Koolituste vahele saame pakkuda seikluslikke matkasid looduses või seminaripakette.

Vapramäe loodusmajast saab ka infot VVV matkaradade ja Elva Puhkepiirkonna kohta. Jagame voldikuid ja pakume matkajatele soovi korral kohvi ning teed, tualett on olemas. Toitlustamist pakume ettetellimisel. Majade vahetus läheduses on matkarada lõkkekohtadega.

Vapramäe loodusmaja hakati ehitama 2011. aastal ning 2012. aasta lõpuks oli kõik valmis. Vapramäe Loodusmaja valmis Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Sarnased tulemused