Kuidas tulla?

Kuidas on kõige mugavam Elvasse tulla ning siinkandis ringi liikuda? Järgnevalt anname täpsema ülevaate erinevatest liikumisvõimalustest, mida siia tulles ning siinkandis olles mugavalt kasutada. Elvasse saab tulla nii auto, bussi, rongi, jalgratta kui haagissuvilaga. Kohapeal on kõige mugavam liikuda kas jalgsi, jalgrattaga või autoga.

Rongiga

Kõige mugavam on Elvasse tulla rongiga. Elva peatus jääb tee peale kõigil Tallinn – Valga ekspressreisidel, seega kokku võtab reisi pikkus pealinnast männilinna Elvasse natukene alla 2,5 h. Samuti on kõigile tartlastele just rongiga Elvasse tulek kõige mugavam transpordiviis. Sõit Tartu Raudteejaamast Elva ajaloolisesse jaamahoonesse kestab 27 minutit. Tallinn-Valga suunal liigub igapäevaselt Elvast läbi neli rongi ning vastupidisel marsruudil on võimalik leida sobiv aeg kolme-nelja väljumise seast. Pileteid on võimalik osta internetist ja rongist. Rongide sõiduplaanide ning pileti hindade kohta on rohkem infot leitav siit.

Autoga

Autoga tulles on Tallinnast Elvasse 195 km, Tartust 27 km, Narvast 210 km, Pärnust 154 km, Valgast 60 km, Viljandist 67 km ja Võrust 65 km. Parkimine on Elvas tasuta. Kui endal auto puudub, kuid on soov see rentida, siis lähimad autorendi firmad paiknevad Tartus. Nende kohta uuri lähemalt siit.

Bussiga

Tartu ja Elva vahel on tihe bussiühendus. Bussiliiklus toimib igapäevaselt hommikul kella 6st õhtul kella 22:30ni. Tallinnast või teistest linnadest tulles on samuti kõige mugavam sõita Tartusse ning sealt ümberistumisega Tartu-Elva tasuta maakonnaliiniga otse Elvasse. Maakondlik bussiliin on tasuta ka välismaalastele ja inimestele, kes ei ole Tartu maakonda sisse kirjutatud. Valga-Elva vaheline bussiliiklus on samuti operatiivne transpordiviis, kuna bussid liiguvad mõlemas suunas 3 – 4 korda päevas vastavalt nädalapäevale. Täpsem info bussigraafiku ning hindade kohta on leitav siit.

Elva piirkonna siseselt saab mugavalt ning taskukohaselt ringi liikuda tasuta ühistranspordiga. Selle tarbeks tuleb soetada bussisõidu ühiskaart, mida saab osta nii bussijuhi käest bussi sisenedes kui ka Elva Kultuurikeskuses asuvast turismiinfopunktist/infoletist (Kesk 30, Elva). Rohkem infot lähimate peatuste ja väljumisaegade kohta on leitav siit.

Foto: Kayvo Kroon
Foto: Kayvo Kroon

Jalgrattaga

Elva turismi- ja puhkepiirkonda on väga hea avastada jalgrattaga. Mugavalt saab jalgrattaga Elvasse ka ruumikate ja jalgratturisõbralike rongidega. Kohapeal saab jalgrattaid laenutada Tartumaa Tervisespordikeskusest ja Verevi Motellist. Lisaks saab Verevi Motellist laenutada ka Fatbike tüüpi rattaid, millega üheskoos lõbusalt piirkonda uudistada.

Kogu Elva Puhkepiirkond on just paraja suurusega, et seda jalgrattaga avastada. Mitmesuguseid rattaradasid ning marsruute leidub nii Vitipalus (15 km ja 23,5 km), Vellaveres (8 km ja 13 km) kui ka Võrtsjärve ümbruses. Võrtsjärve rattarada saab alguse Võrtsjärve külastuskeskuse juurest ning kulgeb ümber järve. Raja kogupikkus on 140 km, läbides seejuures kolme maakonda.

Kui soovid Elva piirkonda avastada matkajuhi seltsis või tellida eraldi erinevaid rattamatka pakette, siis leiad rohkem informatsiooni siit.  Lisaks leidub piirkonnas suur valik erineva kattega rattateid, mida kasutada nii ühepäevasteks kui ka mitmepäevasteks matkadeks.

Haagissuvilaga

Haagissuvilaga reisides saab mugavalt peatuda Waide Motelli karavanipargis või Kiviranna karavaniparklas. Mõlemad majutusasutused on sõlminud ka koostöölepingud Eesti Karavani Klubiga, mille liikmed saavad peatumisel soodustust.

Lennukiga

Lähimad lennujaamad asuvad Tartus (22 km), Tallinnas (191 km) ning Riias (234 km), seega tuleb lisaks kasutada ka teisi eelpoolmainitud transpordivahendeid.

Skip to content