Tegemist on suvituslinnale tüüpilise üürikorteritega elamu, 1920. aastate väikelinnaarhitektuuri iseloomuliku näitega.
Ehituslikest elementidest tooks välja järgmised detailid: kahekorruseline mansardkatusega puitelamu, kummalgi hooneküljel kahekorruseline verandamaht. Aknad 1920. aastatele iseloomuliku ruudujaotusega ja verandaaknad tiheda dekoratiivse ruudujaotusega. Mõlemad hooned on ehitismälestistena muinsuskaitse all. Selliseid näiteid leiab linnas teisigi.
O.J Kiiseli mälestused Elva Elu nr 9
Viisteist suve Elvas.
(Tallinlase tunnustavad sõnad Elvale)
“Noh, kuhu sõidad jälle suveks?” küsis minult hea sõber, kellega oleme ikka koos suvitanud Elvas.
“Muidugi, ikka Elva. Kuhu siis mujale?”
Nii see on ikka olnud. Jõuab talv lõpule, siis tahaksid jälle elada Elvas. Hingata Elva vaigulist õhku, supelda puhtas järvevees, sõuda vetepinnal, jalutada lõpmatutes männimetsades, joosta, mängida, lamada päikese käes, ühesõnaga – tahaks rahulist puhkust, et karastada jõudu talviseks tööks.
Minu nõuandel on nii mitmed Tallinna elanikud muutunud Elva sõpradeks ja veedavad ikka ja ikka jälle oma puhkuse seal. Miks?
Elvas on ilus loodus ja jumalik rahu; võid eksimatult nautida üksindust, kuid võid soovikorral leida ka hea ja armsa seltskonna. Minule meeldib eriti Elva rahulik elu, mis vaimsele töötegijale nii armas ja mõnus…pereemadele meeldib eriti aga rikkalik Elva turg: seal on külluses kõike, mida soovid. Aedviljad, marjad ja muu toit on alati rikkalikult saadaval. Elad nagu maal, kuid võid toituda nagu linnas.
Viimasel ajal on hakatud suuresti hoolitsema Elva mõnususte eest. Alevivanema energiline hool paistab kõikjale silma. Tänavad, mis varem tolmasid, kastetakse nüüd. Võid metsas pingil puhata. Puhtus ja kord igal pool. Soovin südamest, et Elva suureneks jõudsasti ja võimaldaks paljudele maitsta neid looduslikke väärtusi, mis vajab linlane pärast pikka talve. Elva sametpehme õhk ja kuivus on eriti hinnatavad Tallinna elanike poolt. Elva on looduslik õhukuurort. Ta peaks selleks ka jääma.
Nägemiseni Elvas!